| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce a dat zeul iudeu potopul?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ar fi trebuit să ia cu valul, printe altele, și intrebările tâmpe ce apar și apar și apar obsesiv și inutil de vreo doi ani incoace:

https://www.tpu.ro/......-macar-pe/

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Păi dacă nu citești ce-ți scriu... aia din link apare de vreo una-sută-mii-de-ori!

| halogen001 a răspuns:

Dupa ce a facut purici, paduchi, viermi, plosnite capuse si tantari pentru ca iubeste omul, tot din iubire merge bine si un potop in cartea cu povesti primitive, puerile, fanteziste si absurde scrisa pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori.

| Meme10Meme a răspuns:

Ca se plictisea

| Antisistem11 a răspuns:

Pentru ca si zeus a dat potop și alți zei din alte mitologii. popii evreii doar au copiat diferitele mituri existente.