| anonim_4396 a întrebat:

De ce Abi Talent folosește în majoritatea clipurilor lui simboluri sataniste?
De exemplul, în primele secunde ale noului clip, "TON TON", el apare culcat într-un sicriu iar deasupra sicriului apare în 3D o cruce inversată. În plus de asta, poartă o mască de demon.
În clipul mai vechi, "Rege pe România", poartă coarne de diavol dar în același timp se închină.
Nu, să nu mă înțelegeți greșit, nu sunt adepta teoriilor conspirației, dar întreb așa, să văd păreri.

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Nu, e cum a zis și ROVISION, omul vrea să șocheze proștii. Practic el vrea să transmită ideea că el e drac, de aia să nu se pună x și y cu el.

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pentru ca e un cioroi infect care se crede vedeta, un pseudo-vedetism alimentat de faptul ca toti pustii in ziua de azi au acces la net si smarphone. Daca se punea o taxa si numai persoanele adulte aveau drept de a accesa internetul numai existau nicaieri pseudovedete de genul 5gang, abi, dorian popa, selly etc

| CostinAlamariu a răspuns:

Tampenia lui de muzica e satanica deci are sens sa foloseasca si simboluri potrivite. Manelele si trapul sunt satanice.

| J0B0MAT a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Şi rock-ul în primul rând.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu. Cu asta nu sunt de acord. Rock-ul e un gen normal de muzica, de fapt e cel mai apropiat gen modern de muzica adevarata. Rock-ul e frumos, are o complexitate si o frumusete aparte.

| J0B0MAT a răspuns (pentru CostinAlamariu):

E frumos. Dar satanic.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu e satanic. Nu vorbi tampenii. De cele mai multe ori rock-ul are mesaje direct inspirate din creștinism despre iubire, sacrificiu ș.a.m.d.

| Digikey a răspuns:

Rosa31 Iisus nu te mai iubeste, acum o iubeste pe paulina birichina

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu știu cine e omul ăsta, deci, în concluzie, nu-mi pot da cu părerea. Dar un singur lucru: crucea inversată nu este un simbol satanist; este crucea pe care a fost crucificat Sfântul Petru și simbolul este purtat însuși de papa Francisc. Este un simbol creștin, habar n-am de ce-l asociezi cu satanismul.

| Den1sa a răspuns:

Ca sa para totul mai "cool" si sa atraga astfel cit mai multa audienta, nu neaparat ca sa gândit in special sa apara simboluri sataniste doar ca asta le place sa vada(coarne de diavol in cap si sicrie fara vreun rost) majoritatea adolescentilor, pesoanele care asculta muzica lui