| Alex a întrebat:

De ce adeptii religiilor avraamice sunt dusmani din punct de vedere religios?

12 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Religii_avraamice
Religiile avraamice sunt credințele monoteiste care subliniază că originea lor comună este profetul Avraam sau recunosc o tradiție spirituală identificată cu Avraam.
Răspândirea religiilor în lume :avraamice (violet) şi Dharmice (galben)
Aceste religii avraamice formează una dintre cele trei părți majore din religia comparata, alături de religiile indiene (Dharmice) și cu religii est-asiatice (Taoic).
Religiile avraamice sunt: Iudaism, Creștinism
Islam

De ce adeptii religiilor avraamice sunt dusmani din punct de vedere religios?== ce vrei să facă să se pupe bot în bot, sunt religii diferite și popii lor îi fac să se urască unii pe alții.

Nu cunosc islamism, dar religiile care au falsul păcat adamic sunt greșite.
Nu este un păcat să vrei să cunoști, dar atunci paraziții de popi ce ar mai face?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Simplu, nu sunt pe aceeași frecvență religioasă.
Nu uita că multe războaie de la religie au plecat.
Pa, pa.

| danay72 a răspuns:

Pentru ca nu aplica ce spune Biblia, adica sa-ti iubesti aproapele.

| Mădă0611 a răspuns (pentru danay72):

Pai doar crestinii au porunca asta, si nici intre ei nu e prea mare iubirea, parca sunt vreo 36.000 de secte crestine, fiecare vrea sa-l vaneze, la propriu, pe celalalt.

| danay72 a răspuns (pentru Mădă0611):

Asa este, doar crestinii adevarati respecta aceasta porunca.ioan13:34,35

| RAY a răspuns:

Religia naste ura, indoiala ne uneste

| ArinaRya a răspuns (pentru RAY):

Credinta ne uneste. Daca doctrina ne desparte credinta ne va uni intotdeauna pentru ca oricarui cult apartinem sau indiferent de religie, credem si iubim acelasi Dumnezeu

| RAY a răspuns (pentru ArinaRya):

Andra feat. Vunk - Numai la doi

| ArinaRya a răspuns (pentru RAY):

Ai impresia ca are vreo legatura acea melodie cu ceea ce am spus eu?

| RAY a răspuns (pentru ArinaRya):

Nu

| zurick a răspuns:

Pentru ca au opinii diferite si fiecare crede ca are dreptate si ca altii se inseala.

| Jackul336 a răspuns:

De indocrinati ce sunt