| Inferno a întrebat:

De ce ar fi profetiile lui Nostradamus inferioare profetiilor biblice?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cine afirma asa ceva? Poate ca totusi profetiile biblice fiind mai numeroase,"coplesesc" cantitativ celecateva zeci de versete. Eu unul nu cred in nici una dintre aceste profetii deoarece nici una nu a fost comfirmata pana in prezent.

| Mayar a răspuns:

Asupra lui Nostradamus nu s-a pogorat Duhul Sfant.
Trebuie totusi sa recunoastem, omul a reusit sa prosteasca multi oameni.

| MskDesign a răspuns:

Cine este Nostradamus si ce este Biblia?

| CinevaNou a răspuns:

Pentru ca nu apar in biblie, doh.

| fllu07 a răspuns:

Pentru ca cele biblice se implinesc una cate una. stii, si esti constient de aspectul asta. ca vrei sa le ignori, e altceva.
mai mult nu cred ca este cazul sa incepem o discutie inutila in care sa iti arat superioritatea profetiilor facute de Dumnezeu prin intermediul Bibliei, si cele facute de un om.
ceea ce a fost consemnat in biblie, este clar ca se implineste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le-as face.

| Mașka98 a răspuns:

Pentru ca profetiile biblice au fost facute de insusi Dumnezeu si s-au implinit toate in detaiu si cu exactitate, iar unele urmeaza sa se implineasca in viitorul apropiat.

| CarlSagan a răspuns:

Faina intrebare.Nu-s inferioare fata de cele biblice, mai degraba sunt superioare!

| HerrManelig a răspuns:

Profetiile lui Nostradamus nu sunt cu nimic mai prejoase decat prorocirile biblice, ba chiar sunt mult mai superioare pentru ca sunt mai exacte.