| Nucreeed a întrebat:

De ce are sens ceea ce zice un satanist (Anton LaVey), genul de om pe care crestinii il urasc din toate punctele de vedere...si tot ce zic crestinii nu are niciun sens si nicio logica? Eu unu' am tot respectul pentru LaVey

http://www.youtube.com/watch?v=PpaN6YIf5PI

19 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Faptul ca prostii se tolereaza intre ei e un lucru de la sine inteles, doar n-o sa-si dea unii altora in cap, ca se inteleg unii pe altii in ignoranta lor.Cati atei ai vazut pe site care s-au luat de raymusic ca scrie in limba materna ca o cizma, sau de trollii care insulta si doar fac misto de credinciosi?

| Nucreeed explică (pentru Angel0):

Ce legatura are asta cu intrebarea mea? GTFO

| UnleashedPsycho a răspuns:

Da, LaVey a fost un om foarte inteligent.
În mare tot ce a creat LaVey e în antiteză cu creştinismul. Din moment ce creştinismul e lipsit de logică, satanismul e la celălalt capăt.
Nu sunt de acord cu tot ce reprezintă satanismul, însă decât să-mi pun bazele-n ceva ce supravieţuieşte datorită îndoctrinării, mai bine trăiesc după nişte idei care nu tâmpesc oamenii mai mult decât sunt deja.

| RAY a răspuns:

De parca crestini sunt sfinti cu toti,culmea eu pe unde merg vad numa oamenii falsi, ipocrti, mincinosi, plini de ura, barfitori unde sunt sfinti romaniei vreau sai cunosc

| Lizzu a răspuns:

Treaba fiecaruia cum isi traieste viata, e viata lui si are tot dreptul asupra deciziilor luate.
Atat timp cat nu face rau celorlalti oameni, nu are de ce sa ne deranjeze asta.

Eu vroiam sa intreb de ce oare poarta sutana ca preotii crestini... asta nu inteleg.
Scuze, dar nu stiu prea multe despre el.

| dracu14 a răspuns:

Lavey a fost un om foarte inteligent, filozofia satanismului laveyan spune asa:omul este mai presus decat orice zeitate
iar satanismul laveyan se bazeaza pe caracteristicile omului(ura, instinctul de imperechere)pe care toti ar trebui sa ni le asumam pentru ca oricum nu poti inlatura instinctul animalic

| anonim_4396 a răspuns (pentru dracu14):

Voi face-ti opusul a cea ce cere Dumnezeu, face dintr-o fiinta umana una inumana care se bazeza pe institele cele mai marsave. Folositi pacatul in folosul vostru, dar acestea toate dureaza doar o viata iar daca nu vrei sa-ti dai sema ca gresesti ei bine...

| dracu14 a răspuns (pentru anonim_4396):

Man,avem doar o viata care trebuie traita, asta daca nu vrei sa o arzi ca o victima indoctrinata asteptand vacanta de pe lumea ailalta(care apropo nu exista)
crestinismul cere niste lucruri stupide, satanismul nu cere nimic ci doar sa te accepti pe tine inusti cu tot cu instinctele mostenite de la primate

| Nucreeed explică (pentru dracu14):

" satanismul nu cere nimic ci doar sa te accepti pe tine inusti cu tot cu instinctele mostenite de la primate "
pun pariu ca a citit fraza asta si nu a inteles nimic si o sa-ti dea un raspuns total deviat de ceea ce ai zis tuhappy.e o pierdere de timp cu oamenii astia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dracu14):

Nu cere sa fii impotriva lui DUmnezeu. SI apoi adumi o dovada clara ca Dumnezeu nu exista.

| dracu14 a răspuns (pentru anonim_4396):

Simplu,este imposibil sa exite dumnezeu sau alt zeu deoarece e imposibil ca un zeu sa apara din nimic, trebuie sa recunosti ca nu are cum sa existe din totdeauna, de asemenea, pe langa faptul ca biblia e incurcata(explica-mi mie cum a aparut lumina inaintea soarelui) mai exista inca o gramada de carti,, sfinte,, si alte religii(vreo 40.000),si aici vine clasica mea intrebare:ce-l face pe dumnezeu mai real decat alt zeu din cei 2700?
apropo am citit toata biblia satanica si nu-ti spune sa fi impotriva lui d-zeu sau sa te inchini lui satana.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dracu14):

Stiu ce e satanismul nu trebuie sa imi zici mie. Dar logica ta e fara noima. God Bless You.

| Nucreeed explică (pentru anonim_4396):

Auzi tu ca logica lui e fara noima...ATUNCI "LOGICA" ta cum e ma? tot ce tine de existenta lui dumenezeu nu are nicio logica..si tu totusi crezi ..si omu' asta iti explica o alta posibilitate la care tu zici ca nu are nicio noima...pai ZI'MI SI MIE CATE DE IGNORANT SA FII? sa intelegi doar ce vrei tu din argumentele aduse de atei/satanisti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nucreeed):

Nu mi prea pasa de argumente ok? Fie ca tine is ignorant, dar viata m-a invatat un lucru ca pe DUmnezeu nu prin ratiune il abordezi ci prin inima. Iar daca e doar ce cred eu fie si asa nu as regreta nimic.Te rog sa nu te obosesti sa-mi spui ca sunt bolnav psihic sau altfel.Nu-mi pasa.

| Nucreeed explică (pentru anonim_4396):

A incerca sa explici ceva, cuiva care a renuntat la ratiune ..este ca si cum ai da medicamente la mort. happy ma bucur ca prin inima il abordezihappy si refuzi sa gandesti putin ..cand atat de multe nu se leaga intre ele si nu exista nicio dovada clara care sa arate existenta unei divinitati.iar toate" minunile" voastre se intampla din cauze naturale care au explicatii stiintifice...dar voi le catalogati mereu ca fiind semne de la dumnezeu.dc ar vindeca el o persoana de cancer in lumea a I-a cand in lumea a III-a mor mii de copii in bratele parintilor de foame :\

| DeKoniec a răspuns:

Mhh ..esti crestin?

| Nucreeed explică (pentru DeKoniec):

Nu..sunt ateuhappy acum poti sa ma injurirolling on the floor

| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns:

Esti cumva si tu vreun satanist?laughing. Chestiile astea sunt de acord cu UnleashedPsycho, tampesc oamenii ca sa fie biserica bagata in fata oh go on.Chiar nu merita.E ca si cum ai crede povestea cu marul lui Newton laughing. E facuta ca sa te introduca cu placere in legile fizicii.

| Nucreeed explică (pentru ЖAngelOfLoveЖ):

Dar la video tot nu te'ai uitat...de ce ai face tu asa ceva...tu ai ceva fixat in cap si aia ramane. TE FELICIT! esti exact specimenu de crestin care urasc cel mai mult.