| benny7 a întrebat:

De ce atât de mulți oameni educați cred în religie?

Răspuns Câştigător
| wpetterssone a răspuns:

Religia este o organizație religioasă, un cult. Oamenii nu cred în religii, ci fac parte din religii. Oamenii cred în Dumnezeu, într-un Creator.

| benny7 explică (pentru wpetterssone):

Care relgie sutine asa ceva sau sectă?

| wpetterssone a răspuns (pentru benny7):

Creștinii, evreii și musulmanii. Deși au nume diferite, este același Dumnezeu. Fie Iahve, Iehova sau Allah.

| benny7 explică (pentru wpetterssone):

Da aşa e.ok!/*

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu cred ca nivelul de educatie e invser proportional cu credinta in religii.

| benny7 explică (pentru suntserios):

De ce crezi aşa? _

| suntserios a răspuns (pentru benny7):

Simplu, esti mai educat intelegi lucrurile mai usor, nu e nevoie sa le pui in seamna lucrurilor paranormale.

| benny7 explică (pentru suntserios):

FOARTE SIMPLU:Greşelile se pot corecta, erorile nu?

| suntserios a răspuns (pentru benny7):

Nu inteleg la ce faci referire

| benny7 explică (pentru suntserios):

Să fii un om mai bun!- una e să fii un om de succes si alta e să fii un om de valoare?

Răspuns utilizator avertizat
| Steregoi a răspuns:

Pentu ca credinta inseamna a cunoaste si a rationa si a intui existenta unor lucruri cu toate ca nu se vad precum este Dumnezeu.

| benny7 explică:

Oamenii care sunt mai educați cred în Dumnezeu, și asta nu este fără motiv!*