| Shìzuko a întrebat:

De ce ateii nu cred in D-zeu?

93 răspunsuri:
| IoanieCriminalul a răspuns:

Pentru ca avem motive sa nu credem.Dar voi ce motive aveti de credeti?

| IMINENT a răspuns:

Ca asa simt ei, ca asa considera ei ca este bine. E un bine care nu face rau societatii, deoarece intr-o societate ideala, caracterul ar trebui sa ia locul religiei in ceea ce priveste caracterizarea morala.
Tu pentru ce ai pus intrebarea: de curiozitate sau pentru ca nu socoti ca cineva sa nu creada in God?

| DorDeL a răspuns:

Nu am o varsta inaintata, dar eu ca adolescent, mi se pare penibila aceasta disctutie dusa la infinit dintre atei si crestini.Crestinii aduc citate din biblie iar ateii vor sa dovedeasca ca suntem facuti din vid.Consider cuvantul "Dumnezeu" o forta suprema nu cineva care sa zica aia e bine aia nu e bine.