| AnnexD a întrebat:

De ce atunci cand merg pe strada unii oameni spun "uite satanista! "? Eu strig dupa ei uite crestinii? straight face Nu inteleg de ce este atat de importanta religia unu om straight face

Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Duucu a răspuns:

Nici eu nu o inteleg, mai ales ca dupa cum au afirmat mai multi, Dumnezeu ne-a dat dreptul de a alege inca de pe vremea cand a pus copacul ala al cunostintei, prin asta ne putem da seama ca nu e nimic grav in a face ce vrei, deja e dreptul tau si nici macar Dumnezeu nu ne-a oprit la inceput, atunci cum pot niste oamnei care de-abia isi taraie pacatele pot spune ca faci pacate, poate au uitat: uita-te la barna din ochiul tau si pe urma la paiul din ochiul vecinului.
Crede in ce vrei, religia este acel lucru care te face sa fii mai presus de altii si invers (asta privind situatia de acum), daca unora nu le convine ca ceea ce faci nu e ca si la ei atunci intoarce spatele, caci ei vor avea mai mult de suferit decat tine prin faptul ca-i judeca pe altii.

| Allrc24 a răspuns (pentru Duucu):

Mare retardat mai esti...o incurajezi sa fie satanista sa-i intoarca spatele Celui care o iubeste si o poate ajuta. Iisus Hristos

28 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Cum de iesi tu in evidenta ca esti satanista? banuiesc ca si tu arati ca un om normal?
Ce au in minus satanistii,fata de cei normali, de ies imediat in evidenta?
De aici trebuia sa pornesti, sa priceapa lumea.Tu ai postat sa te bagi in gura oamenilor mari

| AragorN88 a răspuns (pentru Urzi23):

Imi place de Urzi, cand cineva zice ceva de religia lui, il acuza ca ar fi un copil de 12 ani si nu stie ce gandeste.
Dar ce ne bagam noi, ca doar el este "om mare".

| Urzi23 a răspuns (pentru AragorN88):

Tu nu ai spus nimic, poate ai fost luat de val si nu ai citit intrebarea.O postez pentru tine :

BlackQueen intreaba:
De ce atunci cand merg pe strada unii oameni spun "uite satanista! "? Eu strig dupa ei uite crestinii? straight face Nu inteleg de ce este atat de importanta religia unu om straight face
Voi ce credeti?
Apoi :
Poti sa ii dai o mina de ajutor, poate esti si tu satanist si spui ce va deosebeste de oamenii normali sa pricep si eu.

| Urzi23 a răspuns:

Stai "domle " sa vedem ce este cu distrusii astia de satanisti :

Satanismul modern a fost de fapt întemeiat de un fost saltimbanc, devenit inapt pentru profesia de circar ca urmare a consumului de droguri - Anton (Antal) Szandor La Vey. În 1969, respectivul a redactat un fel de catehism satanic ("BIBLIA SATANICĂ"), care nici măcar nu are caracter teologic, ci se limitează la parafrazarea rudimentară şi blasfematorie a unor fragmente de text biblic .
Apoi :
Semnificativ în acest sens este unul dintre cele mai cunoscute fragmente ale "BIBLIEI SATANICE" - aşa-zisa "rugăciune": "Tatăl nostru care eşti în infern, mărească-se numele tău, precum în infern aşa şi pe pământ. Păcatul cel de toate zilele dă-ni-l nouă azi şi du-ne pe noi în ispită şi învaţă-ne de rău. Ave Satan!"
Apoi :
Conţinutul dogmatic al lucrării fostului saltimbanc nu depăşeşte pe acela al unor mai vechi parafrazări antiteiste ale Bibliei (de genul "Biblia hazlie"), fiind aproape nul, întrucât se limitează la "porunci" de genul " Nu ai voie să crezi în Dumnezeu, pentru că lumea este a mea şi voi considera credinţa ta ca un păcat " ori " Fă-ţi un idol şi închină-te lui în fiecare duminică. ". În fond, această însăilare de fragmente grosolan pastişate se limitează, în fond, la negarea tuturor valorilor sociale, de la credinţa în Dumnezeu şi până la morala minimală.
Apoi :
În al doilea rând, activităţile acestor grupări de declasaţi ,drogaţi şi fără căpătâi, adepţi ai necrofiliei, zoofiliei şi onaniei în grup
Apoi :
- Evident, organele de ordine publică şi siguranţă naţională din tara nu puteau asista pasive la evoluţia ascendentă a acestui fenomen anomic în mediile de tineret. Măsurile luate s-au concentrat însă la nivelul adevăratelor reţele ale crimei organizate, care aprovizionau cu droguri anturajele sataniste
Apoi :
Este demn de citit raportul S.R.I
Apoi ;
"satanismul a intrat în România pe filieră ungară". Prima grupare satanistă care a "sondat" în 1992 posibilitatea extinderii în România a fost grupul aşa-zişilor "galaxieni" din Kiev, care se închinau "celor 33 de spirite astrale" sub conducerea unui fost ofiţer K.G.B., reangajat de grupările mafiote post-sovietice, cunoscut sub pseudonimul "Pater Disciplinarius".
Apoi :
La acea dată, însă, existau deja nuclee sataniste autohtone bine închegate, spre exemplu "Îngerii Morţii" din Brăneşti - anturaj în care, la începutul anului 1993, s-a înregistrat şi un prim suicid ritual.
Apoi :
Fenomenul satanist a apărut în România în mediile de declasaţi - vagabonzi, aurolaci, boschetari, cerşetori. Pentru aceştia, practicile pretins "sataniste" constituiau un accesoriu destinat să dea o brumă de "prestigiu" sordidelor orgii heterosexuale, dar preponderent homosexuale agrementate de consumul masiv de spirt medicinal aditivat cu Romparkin şi "îndulcit" cu antigel (mono - etilen - glicol, compus cancerigen).
Apoi :
"Ritualurile" erau pe măsura minţilor înceţoşate de Aurolac ale participanţilor la aceste inoculări în grup cu maladii sexual transmisibile: băutul de sânge de găină, dezgropatul de stârvuri, onania colectivă. Semnele de apartenenţă la "clubul select" al consumatorilor de intestine de pisică "ritual sacrificată" erau "crucea lui Nero" (întoarsă), "crucea Vieţii" (cu ansă), pentagrame (stele în cinci colţuri, evocând simbolul comunist) şi amulete macabre (în general, confecţionate din resturi de cadavre).
Apoi ;
"drojdia societăţii". Începând din 1994, s-au semnalat primele cazuri de prozelitism satanic în rândul unor elevi de liceu marcaţi de ratare şi eşec şcolar. Tinerii - în general semnalaţi şi cu alte "probleme", de genul prostituţiei ori furturilor mărunte - s-au lăsat atraşi de anturajele de marginali, efectul fiind în general dezastruos.
Apoi :ATENTIE APAR SI VICTIME
Astfel, în 1994, nucleul de boschetari "satanişti" constituit la Dorohoi (jud. Botoşani) a reuşit să racoleze două eleve de liceu. Pentru a le convinge să participe la practicile orgiastice ale grupării (până atunci preponderent onaniste), celor două minore le-a fost administrat un amestec de Frecţie "Carmol" cu excremente de câine, care le-a adus în stare de comă alcoolică, pentru stabilizarea leziunilor hepatice şi cerebrale fiind necesară spitalizarea de urgenţă. O a treia elevă, C. A., de la liceul "Grigore Ghica" Dorohoi, nu a mai putut fi recuperată neuro-psihic, sinucigându-se după puţin timp.
Apoi :
Evoluţia fenomenului a fost relativ lentă, dar în 1995 nucleele de boschetari "satanişti" din majoritatea marilor oraşe din Transilvania şi Banat reuşiseră să se insinueze în ariile marginale ale mediului şcolar.
Apoi :Atentie droguri de consum contaminate
"Epoca Anioşa" (1995 - 1998)

Simultan, evoluţia fenomenului satanist a intrat în atenţia mass media şi a marelui public odată cu "incidentul de la Constanţa" - astăzi considerat momentul iniţial al "Epocii Anioşa" ( după numele unui canabis ieftin, dar caracterizat printr-o ridicată radioactivitate reziduală, ca urmare a faptului că este cultivat în arii de pe Spaţiul Est mai puţin controlate de autorităţi, fiind afectate de catastrofa de la Cernobâl ).
Apoi :
Printre primele nuclee sataniste care au aderat la consumul de droguri mai mult sau mai puţin infestate cu cesiu şi stronţiu s-a numărat gruparea aurolacilor cu sediul în canalele din zona Gării de Nord din Bucureşti, pompos denumită "Fraţii Stăpânului" (aflată în acel moment în conflict cu altă grupare similară bucureşteană, "Allzdam" - de la "All is Damned". Cei în cauză "reinvesteau" sumele obţinute prin prostituţie (în general homosexuală) în droguri venite pe diferite filiere nistrene, cărora principala gară bucureşteană le servea drept punct de escală. Treptat, la grupare au fost cooptaţi elevi de la liceele din Bucureşti, dar şi din alte localităţi.
Apoi :
Prima "roire" a nucleului bucureştean a avut loc înspre Constanţa, cu sprijinul a doi satanişti locali - D. Marius (zis "Şacalul"), elev la Liceul "ENERGETIC", şi M. D. Andrei (zis "Hiena"), fără ocupaţie, care au acceptat să se implice în traficarea drogurilor vehiculate de emisari ai "Fraţilor Stăpânului", revânzându-le în mediul elevilor de la "ENERGETIC", "TRAIAN" şi "GEORGE CALINESCU" din Constanţa. Printre boschetarii constănţeni racolaţi s-au numărat Pintilie Horaţiu, fratele său, Pintilie Tiberiu, şi Andronache Cristinel - toţi fără ocupaţie, care, sub influenţa halucinogenelor, au săvârşit două crime abominabile ( 3 şi 8 mai 1995).
Apoi :
n alte cazuri, este vorba de psihopaţi periculoşi - spre exemplu un anume D.R. Mihai din Cernavodă, condamnat la închisoare cu suspendarea executării pedepsei pentru furt calificat, care în cadrul întrunirilor pe care le organiza în Cimitirul Ortodox din oraş (în locul cunoscut sub numele "La Cavoul lui Farmache"), incita adepţii la omor şi sinucidere. Una dintre tinerele aflate sub influenţa sa, C. V., i-a urmat îndemnurile, încercând să se sinucidă (a fost salvată în ultimul moment). Mai puţin norocoasă a fost altă membră a grupului, care şi-a "reuşit" sinuciderea în aprilie 1997.
Apoi:capetenii sataniste
"EDDIE MORTUL" din Alba Iulia, B dul ---- nr. 71, bl. A16;
- "MORTUS CADAVERICUS" din Piteşti, B dul ----, bl. B32;
- "MACELARUL" din Piteşti, str. ----, bl. D1;
- "DAVINA HAKKINEN" din Urziceni Ialomiţa, str.---- nr. 2, bl. 117;
- "MORTUL" din Oneşti Bacău, Bd. ---- nr. 1, bl. 1;
- "BLACK ALIEN" din Brăila - Calea ---- nr. 13, bloc 13.
Apoi:
Cea mai mare parte a adolescenţilor teribilişti care gustă din experienţa satanistă după ce se aleg cu un sifilis imun la antibiotice (ca urmare a "riturilor sexuale") sau cu un panariţiu ce necesită amputarea a două-trei falange (consecinţă obişnuită a profanării de morminte). Câţiva - al căror creier este prea înceţoşat pentru a mai reacţiona cât de cât normal - continuă mai mulţi ani pe această cale. Dar nu prea mulţi ani, fiindcă consumul de stupefiante infestate ori de alcool aditivat cu neuroleptice are efecte ireversibile.
Apoi :liderul satanist
Semnificativ este cazul liderului satanist R. C. Gabriel, aflat încă din iunie 1996 în cercul de suspecţi pentru profanarea unor morminte la "Biserica Domnească" din Tg.Ocna. Până să se lămurească situaţia, poliţiştii bucureşteni l-au "interceptat" pe cel în cauză la ore mici ale nopţii, în zona "Cimitirului Bellu" din Bucureşti, având în mâini o halcă de cadavru în putrefacţie şi o lumânare aprinsă. La secţia de poliţie, cel în cauză a început să-şi mănânce excrementele, ceea ce a determinat ofiţerul de serviciu să-l trimită de urgenţă, cu cătuşe la mâini, la Spitalul de neuropsihiatrie. Au fost necesare 11 zile de tratament ca R. C. Gabriel să-şi revină în simţiri, dar intelectul său continuă să fie ireversibil afectat
Apoi :
Fenomenul satanist, aflat sub presiunea uzurii fizice şi mai ales psihice accelerate a adepţilor, are tendinţa de a evolua rapid, daca nu ii sunt tăiate rădăcinile ce-l hrănesc, pe filiere interlope, cu stupefiante ieftine.
Apoi :
Până în prezent, nici un satanist român nu a reuşit să ajungă la termenul "contractului" - "Voi servi 20 de ani lui Lucifer, apoi mă voi bucura de toate bunurile lumii, de-a stânga sa". Cei mai mulţi au clacat după trei-patru ani.Acum zac prin spitale de psihiatrie la Socola si balaceanca.
Apoi:
Realitatea demonstrează însă că, în cele mai multe cazuri, ei se aruncă singuri după gratii (cu buzunarele pline de "Anioşa" fosforescentă) - şi acesta este cazul fericit. Până în prezent, nu deţinem date privind vreun caz în care Necuratul să fi facilitat eliberarea din detenţie a vreunuia dintre închinătorii săi, să-i fi tăiat ştreangul în ultima clipă ori să-i fi luat din mână flaconul de barbiturice. Se pare că nu-i stă în caracter Întunecimii Sale să facă asemenea gesturi, dar informaţia este în curs de verificare.
Apoi :
Concluzia o trage fiecare

| Allrc24 a răspuns:

Ii intorci spatele Celui care te iubeste si te poate ajuta.ii intorci spatele Celui care a murit pentru tine p cruce tocmai sa nu ajungi in ghiarele diavolului.dar tocmai tu singura mergi spre el si il chemi, in loc sa il chemi pe Iisus Hristos.crezi ca diavolului ii pasa de tine. abia asteapta sa puna mana pe tine in iad sa te chinuie. tine cont ca indiferent daca e crestin,ateu,musulman, ateu diavolul ii uraste pe toti, chiar si pe satanisti.cei din ultima categorie chiar mai mult pentru ca a reusit sa ii pacaleasca dum doreste...Domnul fie cu tine.

| mihaibrasov a răspuns:

Eu zic sa nu mai umbli cu coasa dupa tine pe strada. happy

Răspuns utilizator avertizat
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Pentru ca oamenii in general nu vad gunoiul de sub nasul lor ci doar scama din ochii altora! ei nu se vad pe ei observa doar ceea ce au altiihee hee)

| Duucu a răspuns:

Ce esti tu? laughing O fata de 12 ani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare are dreptul sa creada in ce vrea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creștinii râd de sataniști, fiindcă ăia-s atât de retardați încât venerează un personaj căruia i se știe din start soarta de ratat (Satan).
Și lăsați balivernele cu satanismul modern, că ăla e doar un alt nume de fiță pentru ateism, pentru ateii hipsterași.

| Shaddar a răspuns (pentru anonim_4396):

Crestinii rad de satanisti pentru ca stiu versiunea crestina a satanismului.Satanismul ca religie, are alte principii.Iar chestia cu "ateii hipsterasi"...mnu...aia nu stiu sa aprecieze animalul interior deci nu se pot numi satanisti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Shaddar):

Tu, prin satanismul ca religie cu alte principii, te referi la satanismul modern? Ăla nu e satanism, cum am spus, e doar o formă de ateism mai cu moț, la care aderă teribiliștii care ar face orice să fie (a se citi "să pară") altfel. Sataniștii moderni sunt atei, atunci de ce se mai numesc "sataniști", dacă nu cred chiar în personajul care dă numele religiei lor? Metaforic? Neah, figură de marketing.laughing

| AnnexD explică (pentru anonim_4396):

Cred ca daca mi-ai cunoaste familia nu ai mai spune asta happy
Crezi ca toti oamenii satanistii sunt doar niste adolescenti prosti care n-au ce face si doar se dau in spectacol? Te inseli! happy

| AnnexD explică (pentru anonim_4396):

Chiar te inseli cu afirmatia asta laughing Stiu despre ce specimene incerci sa imi explici dar, te rog, nu le mai compara cu minelaughing

Răspuns utilizator avertizat
| AnnexD explică (pentru gorlan):

Satanista adevarata? (exista satanisti falsi? ) pff vai de capul tau laughing
Intrebarea am pus-o mai mult ca sa aflu care este diferenta dintre un satanist si un crestin, ca sa vad de ce oamenii sunt asa de afectati atunci cand vad pe cineva cu alta religie nu am pus-o sa ma dau eu in spectacol am vrut doar sa aflu niste pareri de la niste oameni happy
Sa sti ca lumea din orasul meu stie de mine si de familia mea si de asta ne fac satanisti nu ca m-ar deranja doar ca e aiurea si eu tot om sunt ca si voi...

Răspuns utilizator avertizat
| AnnexD explică (pentru gorlan):

Cu ce sunt proasta? laughing sau mai bine zis cu ce sunt mai proasta ca tine?

Just Burn In Hell!
Hail Satan! \m/

Răspuns utilizator avertizat
| AnnexD explică (pentru gorlan):

Asa zic majoritatea. dar si cand vad cu ochii lor...hee hee

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca minti.nu striga nimeni dupa cineva asa ceva.in Galati sunt destui ciudati mai deosebiti decat marea masa, dar nu striga nimeni dupa ei fiindca arata altfel sau sunt altfel.

| Rebeeca17 a răspuns:

Nu te lua dupa ei! Ii viata ta. faci ce vrei. crezi in cine vrei tu! Nimeni nu are dresptul sa te judece doar fiindca ai o alta religie! :*

| Ssoonnyy a răspuns:

Pt unii oameni religia chiar este foarte importanta, tu fa ce vrei daca te simti bine e ok.

| AnnexD explică:

Multumesc pentru raspuns! :*