| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce au scos ortodocsii asta din Deuteronomul
Capitolul 23?
''Cel născut din curvie să nu intre în adunarea Domnului, nici chiar al zecelea neam al lui să nu intre în adunarea Domnului.'' Maria cam intra la aceasta categorie.

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Nu vor sa ramana fara enoriasi.

| Iunicu a răspuns:

Ne amintim in vechiul testament cum fii lui Dumnezeu au văzut că fiicele oamenilor sunt frumoase și le-au lăsat gravide.
Dumnezeu s-a supărat foarte tare când a aflat. Acest lucru este complet interzis. Bineînțeles că vinovate au fost curvili alea. Și a pedepsit oamenii să trăiască numai 150 de ani.
Pe urmă a apărut Maria și Dumnezeu a lăsat-o gravidă.
Păi nu era interzis?