| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce avea nevoie zeul iudeu de oameni, plante, etc? Ca nu se plictisea.

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Zeul nu avea nevoie de nimic, dar cei care au scris povestile fanteziste aveau nevoie de un zeu de poveste ca sa poata prosti naivii, credulii si nestiutorii.

2 răspunsuri:
| NotNamed a răspuns:

Pentru ca viața este frumoasa. Cum si noi, desii nu suntem atat de evoluati, incercam sa cream vieti in laborator, asa si altii mult mai avansati au pus asta direct in practica avand tehnologia destul de avansata. Este o arta, un hobby as putea spune.

| DonEduardo a răspuns:

Buna intrebare.