| AvalohAlyn a întrebat:

De ce credeti ca Biblia este cea mai citita carte din lume din toate timpurile? Ce credeti ca o face atat de speciala? Mai ales pe Noul Testament? E o carte foarte buna considerati?

Răspuns Câştigător
| FaraNume1245 a răspuns:

Este foarte citita pentru ca aproape toata lumea o are in casa. Referitor la Noul Testament, e mult mai bun decat cel vechi.

4 răspunsuri:
| Dorugar a răspuns:

1Este foarte citita pentru ca citirea ei a fost impusa cu forta si pentru ca e data pe gratis.
2 O face speciala doar ignoranta celor care o citesc fara sa stie ca ea este un text FURAT de la o alta religie.
3 Noul Testament este o carte fara nicio valoare pentru ca NU este scrisa de ucenicii si apostolii lui Isus ci de niste cioflingari fara alta valoare decat cea de slugi ai unor oameni interesati, care nu l-au cunoscut si nici auzit vreodata pe Isus predicandu-si invataturile

| AvalohAlyn explică (pentru Dorugar):

Contine si parti foarte bune si folositoare., mai ales Noul Testament.

| Dorugar a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Noul testament nu are absolut nicio valoare pentru ca este scrisa de unul numit (Saul din Tarsus) care l-a ucis pe Sfantul Stefane iar acel criminal desfinteaza Legea lui Dumnezeu (care pedepseste crima deci si pe el, dand frau NELEGIUIRII crestine care a ucis zeci de milioane de oameni pe baza acestei scripturi a Diavolului!

| gingergirl1 a răspuns:

Cuvantul lui Dumnezeu e revelant si schimba vieti si astazi!winking
Nu consider ca "mai bun e n.t decat v.t ", adica ambele trebuie intelese...Mie de exemplu, imi plac mult cartile profetice din v.t, Isaia in special.