| alidenbealidenbi a întrebat:

De ce credeti ca Putin e mai furios pe martori decat pe americani?

9 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Fiindca martorii n-au ce cauta in țări ortodoxe. Să stea la ei acasă în America să evanghelizeze cât vor pe-acolo și să stea departe de orice țară ortodoxă.

De ce vor martorii neaparat sa vina în țari ortodoxe? Noi avem credinta noastra si americanii au credinta lor. Sa stea fiecare în țara lui

| rapandula a răspuns:

Martorii delireaza, americanii nu.

| alidenbealidenbi explică (pentru rapandula):

De ce l-ar supara atat de tare pe Putin daca delireaza?

| rapandula a răspuns (pentru alidenbealidenbi):

Nu poti sa fi mai suparat pe niste americani revolutionari care sunt la acelasi nivel sau mai sus decat el vrand sa mentina pacea si libertatea cand exista o secta crestina de oameni care efectiv delireaza nebuneli, judeca celelalte religii si credinte ale oamenilor, sunt extrem de insistenti si multi santajeaza oameni pentru a intra in religia lor. Secta ta este mica, insa doreste sa se mareasca si sa ia putere. Russia e crestin-ordodoxa si a mai avut probleme cu religiile astea. Sunteti intr-un numar foarte mic si potrivit wikipedia, sunteti acuzati de peste 1000 de cazuri de pedofilie sau abuz sexual.

| rapandula a răspuns (pentru alidenbealidenbi):

Uita-te pe Youtube sau google. Sunt zeci de video-uri sau blog-uri doar romanesti in care oamenii isi prezinta experienta neplacuta cu voi, martorii lui Iehova santajisti. Sunt curios strainii ce experiente au cu voi.

| alidenbealidenbi explică (pentru rapandula):

Biblia nu acuza pe martori. S-a gasit Putin sa se bage in seama. Dar asa este profetit. Putin si Rusia nu va mai dura multi ani.

| rapandula a răspuns (pentru alidenbealidenbi):

Biblia nici nu va mentioneaza.

| alidenbealidenbi explică (pentru rapandula):

Lumea uraste ce nu e al ei.

| alidenbealidenbi explică (pentru rapandula):

Isaia 43:10:"„Voi sunteți martorii mei",+ zice Iehova,
„da, slujitorul meu pe care l-am ales,+
ca să mă cunoașteți, să aveți credință* în mine
și să înțelegeți că eu sunt Același.+
Înainte de mine n-a fost făcut niciun Dumnezeu
și nici după mine n-a mai fost vreunul."