| baty a întrebat:

De ce credeti ca toata lumea vrea sa ajunga in Rai dar nimeni nu vrea sa moara?

Răspuns Câştigător
| sandra2012 a răspuns:

Fiecare om traieste atat cat ii e dat sa traiasca, nu hotaram noi clipa mortii. Nimeni nu vrea sa moara pentru ca oricat de grea ar fi viata tot tinem la ea, macar de dragul celor dragi. Iar daca ajungem sau nu in Rai asta e decizia noastra dar pacat ca nu luam intotdeauna decizia corecta.

8 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

De frica, oamenii se tem ca dupa moarte nu se va intampla nimic astfel cred in tot felul de zei care cica o sa le asigure viata vesnica.

| Shammal a răspuns:

Pentru ca nu sunt siguri de cea ce exista dupa moarte, moartea inca este privita de o parte a populatiei ca ceva final, anihilare a personalitatii lor actuale de care sunt constienti

| ZoeyMe a răspuns:

Pentru ca stiu da daca mor nu o sa ajunga in Rai chiar daca isi doresc asta si nu vor sa renunte la cei dragi.

| 4b a răspuns:

Cand mori, ajungi in pamant si acolo ramai pana la timpul hotarat de El, iar ca sa ajungi in cer, trebuie sa-ti dai silinta sa traiesti sanatos si pentru El

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4b):

Povestea cu ajunsul in rai seamana foarte mult cu cea a vikingilor : in asgard ajung doar cei alesi de odin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti murim la un moment dat, cu sau fara voia noastra.In Rai? Una este sa vrei si alta este sa poti.Nu noi hotarim unde vom merge.

| RetardedRacoons a răspuns:

Pentru ca in rai nu faci decat sa sclavagesti toata ziua la picioarele unui zeu nebun. Nu tu bautura nu tu droguri nu tu futai, viata de caine credincios.

| Maryus17 a răspuns:

Ma Retarde tu nai frica de Dumnezeu? o sa vezi ca Dumnezeu o sa te pedepseasca!