| Corinaelena5 a întrebat:

De ce crezi ca Domnul Iisus s-a aratat mai intai femeilor mironosite si nu Apostolilor? De ce dusmanii lui Iisus au incercat sa opreasca vestirea Invierii Domnului?

Răspuns Câştigător
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

1. Pentru a demonstra că nu avea prejudecăţi faţă de femei, spre deosebire de societatea iudaică din acele vremuri. Isus a demonstrat că are încredere în ele ca să le facă cunoscut apostolilor vestea despre învierea sa.
2. Deoarece astfel spusele lui Isus că el era promisul Mesia s-ar fi dovedit adevărate.

9 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

1)Nu s-a aratat nimanui
2)Nimeni nu a incercat oprirea invierii lui Isus.Nu a fost nevoie.

| Mikhtarian a răspuns (pentru dragos9234):

S-a aratat, de ce vorbesti fara sa cercetezi, tembelule.

| dragos9234 a răspuns (pentru Mikhtarian):

Tembel esti tu, tatal tau, bunicul, strabunicul si restul persoanelor de sex masculin din familia ta de "oi ".

| Zenicide a răspuns (pentru Mikhtarian):

"S-a aratat" da, nu am dubii.

| Corinaelena5 explică:

Am tema la religie...nu sunt pasionata de asa ceva.

| AndraDea a răspuns (pentru dragos9234):

Poate tembel esti tu! Daca nu sti religie, e treaba ta. Du-te si uita-te prin cartea de religie! Mai intai s-a aratat femeilor mironosite!

| dragos9234 a răspuns (pentru AndraDea):

Draga, daca habar n-ai ce spui, taci.

| Corinaelena5 explică (pentru AndraDea):

Da

| Corinaelena5 explică (pentru AndraDea):

Da