| anonim_4396 a întrebat:

De ce dezerteaza unii credinciosi dintr-o religie si trec la alta religie?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
29 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Intrebarea este: Dece exista mai multe religii? Cand Iisus nu a afirmat niciuna?

Oameni pretind si vreau mereu sa aiba dreptate sa aiba controlul si sa fie laudati, asa se nasc religiile, feicare religia pretinde ca are dreptate dar in acelasi timp fiecare religie este dusmana cu alta!

Ne putem numi crestini cand ne purtam frumos cu vecinul care e de religia noastra si il ignonarm pe acela de alta religie?

Dar pe de alta parte religia poate fii o metoda de ati mari credinta! Ceva nou trezeste curiozitatea si acea curiozitate se indrepta direct catre Dumnezeu.

| doctorandus a răspuns:

Simplu: daca te-ai lamurit ca religia ta nu detine Adevarul incerci alta religie, sau nu mai incerci nicio religie.

| 0rlando a răspuns:

Nu dezertează, își dau seama de erorile din prima lor religie. Nimeni nu poate afirma că religia lor este religia corectă.

| 4b a răspuns:

Exista un singur Dumnezeuwinking

| Floris83 a răspuns:

Pentru că au voie liberă, omul face ce vrea cît trăiește, iar cînd moare și le plătește!

| martzian a răspuns:

Cred ca intrebarea e pusa gresit. Nu e o problema faptul ca oamenii trec de la o confesiune la alta. Problema este ca inima lor se leaga de o forma si nu de o Persoana. Poti sa imi spui ce confesiune aveau primii crestini, apostolii?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cineva a figit de la ortodocsi, fiindca preotii sant iubitori de bani.dar nu am intrebat; el sau ea, uraste banii? de ce? daca-i uraste, ii poate da preotilor fiindca le plac.scapa si de ei si le face si acestora o placere.e valabil pentru toti cei ce acuza iubirea de arginti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate cred mai mult in religie decat in Dumnezeu. ce sa le faci? e libertate. sa fie sanatosi!

| iKronstadt a răspuns:

Nu poate fi vorba despre vreo foame spirituală. Ăștia, sunt pur și simplu niște oameni concepuți DEGEABA!

| 4b a răspuns (pentru iKronstadt):

Nimeni nu e conceput degeabawinking daca tu nu-ti vezi scopul, e alta mancare de peste

| EmaS a răspuns (pentru iKronstadt):

La fel se poate spune si despre cei care traiesc fara scop, fara directie, fara Dumnezeu!

| Anonymous1995 a răspuns:

Poate ca nu se regasesc in religia respectiva, sau pentru bunatatile materiale pe care le primeschappy

| imitatiedeom a răspuns:

Pentru ca insasi religia este formata din credinta, iar atunci cand credinta piere te muti la alta. Omul e slab si de aceea are nevoie de cineva puternic in care sa creada. Dar practic nu exista religie, exista doar ceva in care crezi si poti da vina sau il poti lauda cand pur si simplu se intampla ceva bun sau rau.