| Cristinecunoscutul a întrebat:

De ce Dumnezeu a creat căpușele?

Răspuns Câştigător
| cinderellaindreams a răspuns:

Pentru a se incadra in ciclul naturii.Adica,omul mananca carne de gaina, gaina mananca insecte, insectele(capuse)pina la urma ne sacaie pe noi, iar uneori ne provoaca omor.Deci,am pornit de la om si tot la el ne-am intors.

| Cristinecunoscutul explică (pentru cinderellaindreams):

Da... dar de ce nu a creat Dumnezeu ceva ce pot manca insectele dar care sa nu fie daunator omului, animalelor etc?

25 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Pentru ai pedepsi pe cei necredinciosi.

| Lizzu a răspuns (pentru danut):

Poftiiim? laughing)

| Mădă0611 a răspuns (pentru Lizzu):

Avertisment: cand vezi o intrebare de genul, raspunsul e de genul laughing, deci nu te mai mira. tongue

| Lizzu a răspuns (pentru Mădă0611):

E dificil sa nu ma mir laughing macar asta sa fac tongue

| danut a răspuns (pentru Lizzu):

Se vede ca nu ai citit istoria lui MOISE in fata Faraonului si pedepsele lui Dumnezeu date pentru eliberarea poporului evreu. In una dintre pedepse apar MUSTELE care nu existasera pana atunci. Probabil si capusele ca si celelate insecte din aceleasi categorie au avut un rol asemenetor delungul istoriei.

| Lizzu a răspuns (pentru danut):

Poftiiimm?

Cum mai sa nu existe? Tu, voi, va auziti ce spuneti? Te rog frumos nu ma lua cu versete iar si cu povesti si cu aiureli cum ca mustele nu existauuana atunci? E o aberatie.

laughing Nu vreau sa rad dar asta e cea mai buna gluma din ultimul timp!

P.S. NU cred ce spune in cartea aceea. Tu esti liber sa crezi ce vrei de acolo., daca asa vrei sa-ti pierzi timpul din viata...
AS vrea sa mai reflectezi totusi la vorbele tale.

| danut a răspuns (pentru Lizzu):

Poti crede sau nu crede, este optiunea ta. Nici eu nu cred ca tu esti o fiinta reala ci doar ceva generat aleatoriu de un site.
Eu cred ce spune cartea aia, este optiunea fiecaruia sa creada sau nu.

| Lizzu a răspuns (pentru danut):

Nu vad ce legatura are faptul ca eu, da, sunt un program pe calculator menit sa streseze oamenii cu capul pe umeri, si treaba cu aparitia mustelor.

O seara placuta.

| milan9 a răspuns:

Ca să extragă sângele rău din cei ce pun intrebari tendentioase pe TPU... laughing. Logic...

| sublime89 a răspuns:

Sau tantarii din cauza carora mor milioane de oameni de malarie. Da, asta da zeu bun, merita sa ne inchinam la el toata ziua laughing

| Lizzu a răspuns:

Ca sa te streseze pe tine.

| CinevaNou a răspuns:

Ca sa le mancam.

| AwaZoh98 a răspuns (pentru CinevaNou):

Pofta buna! laughing Banuiesc ca niciodata nu ai ramas fara mancare! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din acelasi motiv din care a creat si celelate boli care omoara oameni pe capete, din distractielaughing

| BlackSulphur a răspuns:

De mere, de pere...

| RedheadOnTheRun a răspuns:

De ce nu?

| WholeWorldTeam a răspuns:

Ca sa intrebi tu acum pe TPU. laughing

| AwaZoh98 a răspuns:

De ce Dumnezeu a creat oamenii slabi la minte? sad

Răspuns utilizator avertizat
| AnyAnA99 a răspuns:

Ca sa intrebi tu...Glumeam laughing Nu stiu

| Bellatores a răspuns:

Sunt si ele vietati. daunatoare, dar te ajuta sa te feresti de rau, sa te formezi la fel ca toate lucrurile care sunt mai putin bune.

| BlitzkriegJack a răspuns:

De plictiseala.

| AwaZoh98 a răspuns (pentru BlitzkriegJack):

Asta voiam si eu sa spun, dar m-am razgandit! big grin

| BlitzkriegJack a răspuns (pentru AwaZoh98):

Gand la gand cu bucurie!