| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce Dumnezeu le-a interzis la ingeri sa faca copii cu fetele oamenilor?

15 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai unele lucruri... raman ascunse thinking

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns:

Din același motiv pentru care tu nu ai voie să faci sex cu alte animale.

| Mayhem666 a răspuns:

Dumnezei era rasist si nu voia ca doua rase diferite sa aiba o familie.

| ShaOfHatred a răspuns:

Pentru că îngerii căzuți au făcut deja asta și s-a ajuns la potop

Răspuns utilizator avertizat
| ShaOfHatred a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Păi îngerii ăia oricum erau răzvrătiți. Îngerii căzuți sunt cei care au plecat odată cu Luci.
Neeeah, Dumnezeu a fost big brain boy, și ca să nu-l facă oamenii mai ipocrit decât e deja, a pus duhul sfânt s-o lase gravidă pe Maria. Sau pur și simplu a pocnit din degete și poc o apărut fătul. We will never know

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu scrie ca le-a interzis să facă copii cu acestea.
Nu mai citi orice de pe internet.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu, din cauza gândurilor rele ale oamenilor, printre care au fost și îngeri întrupati.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

E important sa citesti dar mai important este sa întelegi ce citesti.
Unde scrie ca Dumnezeu le-a interzis îngerilor sa se culce cu femeile?
Unde scrie ca din cauza îngerilor a dat potopul? Nu scrie.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ingerii pot face copii? Ingerii nu au gen deci as intelege ca nu au organ reproducator.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Biblia spune că asta s-a întâmplat. straight face sad