| Octavian199 a întrebat:

De ce Dumnezeu nu a mai facut un barbat si o femeie, ca sa nu mai produca incestul? Nu a mai avut tarana?

55 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuia sa mai faca inca un barbat & femeie separat ca sa nu se insele dupa.

| Celcestietot a răspuns:

Nu ai citit din Biblie, nu înțelegi.

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Ba am citit-o, si =incest.

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Dă-i fundă utilizatorului misssuccubusss333.

| aXy99 a răspuns:

Despre ce incest vorbesti? laughing
Ti se pare ca aveau in ADN genele parintilor? rolling on the floor

| Octavian199 explică (pentru aXy99):

Sa vedem.Cain, Seth, Enoh, nepotii lui Noe rolling on the floor

| gabicoo a răspuns:

Dumnezeu a creat pe Adam și Eva. Corect!
Mai sunt și unii care se trag din maimuță! happy

| Octavian199 explică (pentru gabicoo):

Avem acelasi stramos comun cu ele.Ia cauta pe ''goagle'' ''Gorila Koko''.

| gabicoo a răspuns (pentru Octavian199):

Păi gorila Koko era o adevărată "intelectuală": folosea limbajul american al semnelor și înțelegea peste 1000 de cuvinte din lb. engleză. Era de 10 ori mai deșteaptă decât Floricica dansatoare!
laughing
Nu zic nimic de Veorica că suntem în campanie și nu vreau să-i spulber șansele la prezidențiale!
happy

| Octavian199 explică (pentru gabicoo):

Parca animalele nu aveau inteligenta, nu?

| RpxOnAir a răspuns (pentru gabicoo):

Eu zic sa te mai documentezi, crestinopatule.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Octavian199):

Avem stramos comun de acu vreo 7 milioane de ani. Incearca sa imaginezi ce inseamna 7 milioane de ani. Iar primele "rude" mai apropiate de noi, primii stramosi a caror aspect aduce o oarecare conxiune cu noi au aparut de abia acu 2 milioane de ani.

| Celcestietot a răspuns (pentru RpxOnAir):

De ce evoluezi în rău și nu în bine? Iisus a spus să ne iubim unul pe altul. Daca vei continua sa fi așa răutăcios, nu vei realiza un mediu mai bun. Hristos fie cu tinewinking!

| Octavian199 explică (pentru anonim_4396):

98% din ADN il impartim cu unele maimute

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

De ce ucenicii lui erau doar barbati?

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Dumnezeu este femeie? Nu este.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Octavian199):

2% din ADN e destul de mult, imagineazati ca intre cani si lupi exista diferente de 0, 4% diferente.
Noi avem stramos comun cu maimutele(ca rude indepartate), dar nu avem rude apropiate deoarece au fost extinsi de schimbarile climatologice & i-am eliminat noi.

| Octavian199 explică (pentru anonim_4396):

Amuzant.Cainii sunt lupi dresati, in afara de cei creati de om.

| Octavian199 explică (pentru anonim_4396):

Deci, avem.Nu conteaza gradul.

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Am zis eu ceva despre femeie?

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Pai nu, dar ai zis :,, De ce ucenicii lui erau doar barbati?'', eu am spus ca Dumnezeu nu este femeie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Octavian199):

Nope. Mii de ani de evolutie au dus la domesticirea cainiilor.
Daca ai creste un pui de lup la maturitate tot lup, ar deveni. Ar fi mai dresat ca si leii se pot dresa de mici, insa tot ar fi periculos. Este o diferenta genetica
ce ai spus tu este valabil la pisici : Pisicile Domestice si cele Salbatice is fix identice, numai ca sunt dresate.

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Deci, ca sa inteleg. Daca Iisus nu era femeie, automat femeile erau date la o parte?

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Eu știu că Iisus nu favoriza vreun sex.

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Si de ce nu erau si femei?

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Înainte bărbații ocupau anumite funcții, erau vremuri diferite, asta nu înțelegi tu.

| Bizon95 a răspuns:

Daca facea inca un barbat si inca o femeie, atunci era deja pacat pentru ca EVIDENT ar fi facut swinger (schimbare de parteneri)

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Adevvarul e ca se duce lumea de rapa si asta in adevaratul sens al cuvantului adica viata e de rahat.

| Panamax a răspuns:

Dupa ce a facut-o pe Eva i-a fost teama sa mai incerce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu ii scrii un email și să-l întrebi personal?

| brokxy a răspuns:

Dumnezeu a facut pe Adam si Eva. Care au avut doi baieti.
Totusi in Biblie se spune ca un baiat a fost ucis de catre fratele sau iar dupa cel ramas a mers si-a gasit femeie si a facut copii.
Cine e femeia aia?
In Biblia Evreilor Dumnezeu a facut 2 femei si pe Lilith
dar Lilith nu a vrut sa fie fidela lui Adam asa ca Dumnezeu a creat-o pe Eva...
In Biblia evreiasca Adam si Eva au avut pe Seth,Abel, Cain, Awan, Azura, Luluwa. - 6 copii
si in Biblia asta se spune despre INCEST deci

| Octavian199 explică (pentru brokxy):

Unde scrie in biblie numele fiicelor? Si mai scrie in biblie ca prima data i-a facut pe Cain, Abel si Seth, apoi fii si fiice.

| brokxy a răspuns:

Totusi in Biblia noastra crestina daca citesti CU ATENTIE
SCRIE alb pe negru ca BAIATUL A GASIT o alta femeie.
Nu a facut incest cu maicasa.
Am citit toata GENEZA de curiozitate am citit-o si asa a zis ca si-a gasit alta femeie nu ca a facut incest.
MAI ERAU ALTI OAMENI pe Pamant dar ei nu au fost foarte importanti in Biblie asa ca se reaminteste de ei doar foarte putin

| Octavian199 explică (pentru brokxy):

Si pe cine a gasit daca ei erau singurii de pe pamant?

| Octavian199 explică (pentru brokxy):

Nu cu mama lui, si cu una dintre surorile lui cele mici

| Alexandrionelu a răspuns:

Iar zeul Ra aduce soarele pe cer doar dacă ii fac pământenii ofrande happy
Voi chiar credeți povesti cu zei și duhuri creatoare? În ce an suntem, oameni buni?

| Octavian199 explică (pentru Alexandrionelu):

Eu unul nu cred in spiridusii pe nume zei.

| TristanTzara a răspuns:

Poate e metaforic. Zic si eu...

| Helper07 a răspuns:

Pe atunci nu era o problema fiindca pacatul nu afectase moralitatea asa de mult ca astazi.

| Octavian199 explică (pentru Helper07):

Despre ce mortalitate vorbesti? Incestul e pacat sau nu? Sa e cu jumtate de norma?

| Helper07 a răspuns (pentru Octavian199):

Scrie in Biblie ca era pacat pe vremea aia? Ti-am mai spus, oamenii nu erau asa degradati moral ca sa se considere pacat. Acum acest lucru te departeaza de Dumnezeu.

| Octavian199 explică (pentru Helper07):

rolling on the floor

| Octavian199 explică (pentru Helper07):

Unde scrie in biblie numele fetelor lui Adam si Eva?

| Octavian199 explică (pentru Helper07):

Scrie acum in legile universale. Lasa cartea de povesti.

| Helper07 a răspuns (pentru Octavian199):

Legile astea erau valabile atunci?

| Helper07 a răspuns (pentru Octavian199):

In Biblie scrie ca Adam si Eva au avut fii si fiice. Presupun ca foarte multi din moment ce nu li se precizeaza numele. In plus, nu e de niciun folos sa le sti numele.

| Octavian199 explică (pentru Helper07):

Parca o ardeati cu niste nume de fete ale lui Adam si Eva, nu?

| Octavian199 explică (pentru Helper07):

Si erau bune cele vechi?

| Octavian199 explică (pentru Helper07):

Dupa ce l-a nascut pe Seth.A mai nascut fii si fiice. Seth e al 3 lea copil, primul e Cain.

| Helper07 a răspuns (pentru Octavian199):

Fiecare lege pentru perioada ei

| Helper07 a răspuns (pentru Octavian199):

Mai, pana la urma, unde vrei sa ajungi?

| Octavian199 explică (pentru Helper07):

Cu cine s-au casatorit Cain, Seth, Enoh si nepotii lui Noe?

| Octavian199 explică (pentru Helper07):

Cele 10 porunci sunt niste aberatii.

| Helper07 a răspuns (pentru Octavian199):

Cu ce te ajuta sa le sti numele?

| Helper07 a răspuns (pentru Octavian199):

Sa nu furi, de exemplu, ce ti se pare gresit in asta? Tot ce vrei sa-ti faca tie oamenii, fa-le si tu la fel. Fura ca sa fi jefuit.