| anonim_4396 a întrebat:

De ce Dumnezeu o sa ma condamne pentru pacatele mele?

Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Pentru ca Domnul Isus a platit pretul pentru pacatele noastre.Noi trebuie sa acceptam jertfa Lui si iertarea pentru pacatele noastre.

19 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Pentru ca El a vrut sa ne scoata din pacat prin acceptarea Jertfei lui Isus Hristos a dat totul pentru noi si nu ne-a cerut decat sa credem si sa implinim Scriptura!
Si pentru ca Dumnezeu este Drept si judeca pe fiecare dupa dreptatea Sa.
Cum poate un om murdar sa intre intr-o casa curata, oare nu va pata casa aceea?

| Polaris a răspuns:

Pentru că te atingi singură noaptea.

| EmaS a răspuns (pentru Polaris):

Nu obisnuiesc asa ceva.Are cine sa o faca, stai linistit.

| Kramerwalt a răspuns:

Eu nu vad de ce ar trebui sa ne gandim asa de mult la acea "judecata". noi nu trebuie sa-l vedem pe Dumnezeu ca pe un judecator, ar trebui sa facem cat mai mult bine iar el o sa recopenseze.Si prima "judecata"nu este si ultima din cate am inteles eu va mai venii o mare sentinta atunci cand sufletele oamenilor se vor intoarce inapoi in trup(sper ca nu am inteles gresit)!

| EmaS a răspuns (pentru Kramerwalt):

Dumnezeu a trimis pe Domnul Isus ca sa moara in locul tau si al meu. Daca Il vei primi in inima ta si Il vei aceepta ca Domn si mantuitor personal, vei primi mantuirea Lui.Si El va fi avocatul tau la judecata.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Tu singura admiti ca dumnezeu e psihopat

| hunterpainting a răspuns:

Pentru ca poate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum serios ce sunt cu atat de multe intrebari despre Dumnezeu? happy

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca omul are sadit in inima lui gandul vesniciei.Si fiecare ne punem intrebarea ce si cum va fi.Pe mine ma preocupa ce se va intampla cu sufletul meu dupa moarte. Dar pe tine, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si pe mine ma preocupa. Dar nici asa. Cum a zis si Mantuitorul: "Crede si nu cerceta. ''

| ateuNEGATIV a răspuns:

Exact cum am spus si eu vei ignora raspunsurile ateiilor si vei da fundita la un crestin de al tau nu ca miar pasa dar ateii aia siau pierdut timpul aiurea fara vreun folos mai bine citeau noua carte a lui dawinks vrei sa si-o prezint?

| EmaS a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Ia fii sincer, de cate ori ai premiat un raspuns cat se poate de pertinent de-al crestinilor?

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru EmaS):

Sincer? rar pentru ca nu pot accepta un raspuns al unui crestin, in timp ce un ateu imi ceva logic

| EmaS a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Vezi, la fel se intampla si in cazul meu. Mi-as incalca principiile si convingerile mele daca as premia un raspuns cu care nu sunt de acord.La urma urmei, este un drept al celui care a postat intrebarea, nu?

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru EmaS):

Da desi ateii sa raspunde pe ateii crestinii pentru crestinii

| EmaS a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Sa spunem ca facem un schimb de impresii.Fiecare ne exprimam punctul de vedere.Socializam.

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru EmaS):

Daca am avea minte deschisa as fi de acord asa fiecare isi apara ideile nu e deschis la nimic nou

| AntoniaOrman a răspuns:

Pai El ne pedepseste pentru toate pacatele care le avem.

| ahri a răspuns:

Nu te condamna nimeni, te condamni singura.Prin Karma, te condamni singura si te mantuiesti tot singura, Hristos prin jertfa lui doar a dat omului posibilitatea asta, si anume libertatea.Hristos a fost intrebat cine o va judeca pe o prostituata pentru greselile ei, iar el nu a raspuns nimic ci s-a aplecat si a desenat ceva pe pamant, adica a inscris karma ei pe pamant, pamantul o va judeca, adica viata pe acest pamant.