| măcheamăăăî a întrebat:

De ce e pacat sa faci baie sambata? thinking

16 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

E știam ceva de duminică, dar de sâmbătă nimic.
Mereu fac baie sâmbăta.
Baftă!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Huh? eu cred ca e mai pacat sa stai jegos din cauza unor superstitii

| zurick a răspuns:

Pai nu-i pacat. Daca stai sa gandesti era intr-o sambata o casa care se incendia, iar oamenii de acolo nuvoiau sa-i ajute ca e pacat sambata sa faci treaba si pana si Mantuitorul a zis ca nu e adevarat, tu atunci faceai fapte bune pentru altii.Iar acum faci pentru tine.Nu-i pacat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde ce religie esti. Crestinii sarbatoresc duminica si atunci e pacat sa faci baie. Asa se zice.
Nu poti sa stai fara sa faci baie. Poti, insa evita sa faci baie pe cap duminica, dar de sambata stiu doar ca nu e bine sa (te) speli atunci cand se pomenesc mortii.happy
Ma rog...chestii care nu stiu cat sunt de adevarate, ca na, nu poti sa stai nespalat, mai ales varastraight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-ei fiecare zi in parte? Nu-i pacat, fa susulettongue

| măcheamăăăî explică (pentru anonim_4396):

Mai am 5 zile.Mai gresesc oamenii straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Incepe si la alea 5 ce mai asteptitongue

| david1234567890 a răspuns:

Nu e. Duminică e păcat.

| Crâstoşelul a răspuns:

rolling on the floor)).

| măcheamăăăî explică (pentru Crâstoşelul):

Am gresit, voiam sa scriu duminica laughing))

| Crâstoşelul a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Nu e păcat. E doar o prostie inventată de creştini.

| c0ton a răspuns:

Nu e pacat. Se zice ca e pacat sa faci treaba sambata si duminica.

| adry2001 a răspuns:

Nu e pacat daca faci baie sambata. eu stiu ca duminica e pacat. eu in fiecare sambata fac baie cum se cade, adica cu spumant si din astea. deci nu nu-i niciun pacat.

| lanadelsex a răspuns:

Nu e.

| MiShA8 a răspuns:

Eu stiu ca e pacat sa faci baie sambata cand e pomenirea mortiilor, pentru ca dai de pomana, asa imi zicea bunica.Dar numai cand e pomenirea, eu stiu ca duminica nu e bine.