| RAY a întrebat:

De ce ea dumnezeu pe cei dragi de langa noi?

sunt cazuri cand parinti isi pierd copii mici e corect nu?

11 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Ia*
Pentru că toţi trebuie să murim la un moment dat. Indiferent că mori azi, mâine, poimâine, peste 10 ani, în cazul în care vorbim de Dumnezeu, el ne-a hotărât soarta şi clipa în care vom muri. Dacă tu crezi în Dumnezeu, nu vei pune la îndoială decizia sa şi vei fi mulţumit în a crede că aşa a vrut şi aşa e mai bine pentru toţi. Evident, nu e "corect", doare pentru toată lumea, dar poate... poate în unele cazuri, decât să fi suferit toată viaţa de o boală oribilă, copilaşul a fost cruţat. Sau poate moare dintr-o greşeală umană, caz în care... asta e laughing

| CristiB93 a răspuns:

Pai eu te stiam ca nu crezi in Dumnezeu, nu i asa?

| RAY explică (pentru CristiB93):

Eram doar curios cristy

| CristiB93 a răspuns (pentru RAY):

Aaa ok.

| danay72 a răspuns:

Dar nu Dumnezeu ii ia.Din cauza imperfectiunii mostenite de la primii parinti cu totii ne imbolnavim si murim.Romani5:12.Dumnezeu nu ne incearca si nu vrea sa trecem prin asemenea situatii. Iacov1:13,Tocmai de aceea foarte curand ii va pune capat.Psalmi72:12-14

| RAY explică:

La moartea parintilor tai o sa sarbatoresti nu?
eu cred ca nu sti ce vorbesti nu esti constienta de cea ce scrii

| RAY explică:

Dakota duci o lipsa imensa de empatie, tu razi de suferinta cuiva, ai ignor, la fel si pers cu contul clonat

| Zenit313 a răspuns:

Dumnezeu a dat, Dumnezeu a luat dar NU este vina Lui! rolling on the floor))))))

Ce gandire si mentalitate de sclav ai!

Accepti ca persoanele dragi tie si semenii tai sa fie torturati de un psihopat! straight face
Doar ca sa ajungi TU in Rai si sa te bucuri, in timp ce altii sunt torturati fara mila pentru eternitate!
Cat de bolnav si indiferent poti fii ca sa te bucuri de Rai in timp ce altii sufera?!

Tu nu ai dreptul sa vorbesti de iubire, iertare, respect!

Rusine tie.

| Papillon09 a răspuns:

Curba descrisa de ecuatia vietii are solutii intr-un interval inchis.
Daca capatul intervalului ar tinde spre infinit atunci am avea tinerete fara batranete si viata fara de moarte, dar acest lucru nu se poate realiza pe acest pamant insa Dumnezeu i-a iubit asa de mult pe oameni incat Si-a dat singurul Fiu (Isus) pentru ca ei sa beneficieze de viata eterna.happy

| RAY explică (pentru Papillon09):

Ce viata eterna daca mori

| Marius_Grigore_1989 a răspuns:

Nu cunosti povestea din spatele oricarui om,exista un motiv pentru orice lucru rau sau bun,unii oameni uita de Cel ce ne poarta in brate si are grija sa traim fara sa ne calce masina cand treci strada si singurul lucru care l-ar schimba este o tragedie, daca imi cresc copilul m-ar durea sa-i spuna altcuiva tata sau sa considere ca nu exist, daca muncesc afara pentru baiatul meu din tara dar el nu m-a vazut niciodata m-ar durea sa stiu ca are alt tata, asa si Dumnezeu trebuie recunoscut ca sa poata avea grija de tine, daca nu-ti poti deschide mintea cand iti merge bine ti-o deschizi la o tragedie daca nici la tragedie nu ti-o deschizi esti pierdut si in lumea asta si in lumea care v-a sa vine.Si ca un credincios stii ca exista viata dupa moarte deci ar trebui sa ife intr-un loc mai bun.