| Aihao19 a întrebat:

De ce este Biblia asa de populara si cartea cea mai citita din lume? Eu cred ca e inspirata divin dar vreau sa aud si parerile voastre.

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

E una dintre cele mai vechi cărți din lume și cea mai răspândită. Apoi, ai dreptate, este de origine divină, deși a fost scrisă de 40 de bărbați, autorul Bibliei este Dumnezeu. Asa cum se arată în 2Timotei3:16,17,2 Petru1:20,21

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Da Biblia este insuflată de Dumnezeu, Cea mai folositoare carte care participa la instruirea si coordonarea omului pentru a fi apt pentru orice lucrare buna Si aprobată de Dumnezeul care la creiat pe om.Este cea mai citită carte, Cea mai veche, Cea mai de folos,. Sfaturile ei niciodată nu au dat greş pentru omul ascultător si cu credinta in Dumnezeu.Este singura carte care ne face cunostinta cu Adevăratul si Atotputernicul Dumnezeu si cu scopul Său cu privire la om si pământ.Este cartea care ne face cunostintă cu Fiul lui Dumnezeu, Isus Cristos Regele Regatului lui Dumnezeu.In Biblie găsim cele mai importante,, teze pentru viață veşnica"! Ioao3:16; Ioan17:3.; Matei 5:3-12.

| NGheorghe a răspuns:

Daca vei merge la teologie vei avea surprize mari.

Răspuns utilizator avertizat