| Sapodernac a întrebat:

De ce este păcat să mănânci carnea de urs?

13 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dap, la evrei și la musulmani e păcat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine zice?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Hahaha?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si porcul are ADN 95% asemanator cu al omului da bagam carnati...

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu este

| ReddY25 a răspuns:

Lol,cine mananca?

| AdioTPU a răspuns:

N-am auzit că ar fi păcat.

| dolceromania a răspuns:

Domnul a vorbit lui Moise şi lui Aaron şi le-a zis:
2„Vorbiţi copiilor lui Israel şi spuneţi-le:‘Iată* dobitoacele pe care le veţi mânca dintre toate dobitoacele de pe pământ.
* Deut 14:4 Fapte 10:12 Fapte 10:14
3Să mâncaţi orice dobitoc care are unghia despicată, copita despărţită şi rumegă.
4Dar să nu mâncaţi din cele ce rumegă numai sau care au numai unghia despicată. Astfel, să nu mâncaţi cămila, care rumegă, dar n-are unghia despicată; s-o priviţi ca necurată.
5Să nu mâncaţi iepurele de casă, care rumegă, dar n-are unghia despicată; să-l priviţi ca necurat.
6Să nu mâncaţi iepurele, care rumegă, dar n-are unghia despicată; să-l priviţi ca necurat.
7Să nu mâncaţi porcul, care are unghia despicată şi copita despărţită, dar nu rumegă; să-l priviţi ca necurat*.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dolceromania):

Domnul Isus a făcut toate bucatele curate, deci oricare din animalele amintite de tine sus nu pot spurca pe om, deci nu e nici păcat sa le mănânci.
Marcu 7:19: "Fiindcă nu intra în inima lui, ci în pântece, și apoi este dat afară, în hazna?" A zis astfel, făcând toate bucatele curate. "
Faptele apostolilor 10:13-15: " Și un glas i-a zis: "Petre, scoală-te, taie și mănâncă." "Nicidecum, Doamne.", a răspuns Petru. "Căci niciodată n-am mâncat ceva spurcat sau necurat." Și glasul i-a zis iarăși a doua oară: "Ce a curățit Dumnezeu, să nu numești spurcat." "

| dolceromania a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca scoti versetele din contextul lor ai dreptate, dar nu asa este!

| anonim_4396 a răspuns (pentru dolceromania):

Nu le scot din context, am citit Biblia și știu contextul.

| oykoj98 a răspuns:

Nu este

| Daebalosdaernobagher a răspuns:

Deoarece ursul seamănă cu omul.