| Kalla a întrebat:

De ce este plin de oameni rai in lume? Birgaganu stiu ce m-a facut proasta si vrea ca parintii mei sa divorteze si sa se certe doar ca sa sufar eu.
De cand am devenit atee\agnostica (inca nu m-am decis) am devenit mai rea cand raspund la intrebari.Ce parere aveti? Oare este orientarea religioasa cea care ne face mai buni sau mai rai?

62 răspunsuri:
| Yuruva a răspuns:

Lol nu stiu despre ce e vorba in primul paragraf...dar chill si tu un pic

O sa treci peste asta. Esti cel mai probabil nervoasa pentru ca ti-ai dat seama ca ai fost hranita cu lingurita minciuni atata timp si acum simti ca toti pampalaii religiosi sunt dusmanii tai, nu? De asta ti se pare ca esti mai rea si probabil ca te repezi sa-i musti, dar o sa-ti treaca. Religia, sau mai degraba parintii te spala pe creier si este un "soc" sa descoperi ca totul a fost o vrajeala.
Sfatul meu: nu mai intra in discutii pe tema asta o perioada; nu pune pe forum-uri intrebari stupide care sa poata provoca controverse/dispute si sa te injure iar user-ii astia...ai net, ai google si probabil stii si un pic de engleza, sigur gasesti raspunsuri. In tarile mai educate sunt multi atei si articole cu raspunsuri. Citeste-le.
Religia nu te face mai bun. Un om care se preface ca e bun doar fiindca nu vrea sa ajunga in "iad" e un om nesincer si manipulabil.
You CAN be good without god!
:poti sa stergi raspunsul daca nu are relevanta la problema ta:

Răspuns utilizator avertizat
| M600 a răspuns:

Rautatea este doar un derivat al prostiei.