| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce Eva e considerata pacatoasa?

6 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Aaaa..pt ca este?

Răspuns utilizator avertizat
| dinaprilie a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pai..sti ce a facut..de ce mai intrebi?

Răspuns utilizator avertizat
| dinaprilie a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tu? Daca a gresit cineva sau nu asta doar cel care a scris si urmasii care au perpetuat..esti la teologie la facultate?

| tudorvolcano a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu a ascultat de Dumnezeu și a ascultat de șarpe și l-a ispitit pe bărbat să mănânce din pomul cunoașterii binelui și al răului, și a mâncat cu Adam din acel pom.

Căderea lor a întors lumea pe dos, și de aceea putem vorbi de 2 lumi, cea dinainte de cădere, și după cădere. Unul din lucrurile care le-au făcut e că au adus moartea în lume, când înainte nu era moarte.