| Romanul86 a întrebat:

De ce evoluează organismele sau de ce se adaptează?
Organismele evoluează ca să nu moară?
Evoluționiștii promit viața veșnică cumva într-un viitor?
Evoluția e viață veșnică a ateilor?

14 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

In mare evolutia are loc pentru ca exista variabilitate genetica si selectie naturala. E un fenomen natural, nu are scop. Gravitatia nu functioneaza pentru a mentine Pamantul aproape de Soare. Evolutia nu functioneaza cu un scop, pur si simplu are loc pentru ca o serie de factori exista.

Iar toti acesti factori evolutivi "indica" spre un singur "scop": supravietuirea informatiei genetice.

| RAY a răspuns:

De ce evoluează organismele sau de ce se adaptează?
de ce trebuie ca organismul sa lupte impotriva unui virus, microb? de ce nu il lasa sa te ucida?
Organismele evoluează ca să nu moară?
se adapteaza sau moare sau nu se reproduce, selectie naturala, sexuala
Evoluționiștii promit viața veșnică cumva într-un viitor?
evolutia nu are legatura cu viata de apoi
Evoluția e viață veșnică a ateilor?
evolutia nu are legatura cu ateismul nici invers

evolutia este o teorie a cum evoluat viata pe pamant atat

| Romanul86 explică (pentru RAY):

De ce mor organismele dacă ele se adaptează și evoluează?
Evoluționiștii au furat mitul vieții veșnice al religiilor?

| RAY a răspuns (pentru Romanul86):

De ce mor organismele dacă ele se adaptează și evoluează?
pai mor din mai multe cauze man
isi mai repet inca o data ca evolutia e o teorie stiintifica care nu are legatura cu religia si viata de apoi ok

| Inferno a răspuns (pentru Romanul86):

"De ce mor organismele dacă ele se adaptează și evoluează?"
"Scopul" evolutiei nu este nemurirea organismelor ci nemurirea informatiei genetice.

| RAY a răspuns (pentru Inferno):

Hai sa nu spunem scop ca se interpretează religios, pur simplu animalele mai adaptabile se reproduc mai bine ca altele

| RAY a răspuns (pentru Romanul86):

Uite ceva interesant
https://www.youtube.com/watch?v=pM3WJunI1ow

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://www.youtube.com/watch?time_continue=143&v=AKZ48uXOQz0
8 - Evolutia Omului Pe Intelesul Tuturor

| T0T a răspuns:

Nu are treabă evoluția cu viața veșnică.

| Holiday a răspuns:

Adaptarea nu are legatura cu viata vesnica.
Deci e o intrebare fara noima.

| DeyCj a răspuns:

Organismele evoluează pentru a se adapta noilor cerințe ale existenței, adică pentru a supraviețui.
Evoluționiștii, doar predică și presupun, deci nu poți avea o bază în cele spuse de ei.
Probabil că ateii cred că evoluția bazată pe dovezi științifice, chiar fie ele și estimative, ar putea să le ofere viață fizică veșnică, lucru cre, cred eu n-are cum să se-ntâmple deoarece corpul fizic până la urmă nu mai rezistă „ uzurii" și moare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evolutia nu are dovezi concludente..tot ce vezi e mediatizat. unii au falsificat o gramada de fosile spre exemplu...