| Vernusio a întrebat:

De ce exista o Apocalipsa cand Dumnezeu a zis ca nu o sa mai dea potop sau altceva niciodata?

9 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Nu va mai fi potop ci FOC.

| danay72 a răspuns:

Isus a zis ca va fi un necaz asa de mare cum nu a mai fost niciodată, dar nu va fi un potop de ape.Matei24:21.

| oprescudorin11 a răspuns:

Explica mai intai ce crezi tu ca este o Apocalipsa!
in al doilea rand: cine este mai Dumnezeu decat insusi Dumnezeu sa spuna ceva unui muritor, ziarist sau alte nocive categorii? Cum a zis colegul anterior, 'Suntem raspunzatori si deci Platitori, pentru faptele noastre!
E adevarat ca, pare, ca uneori suntem platitori si fata de faptele altora, macar prin pasivitate!

| fuzzer a răspuns:

Apocalipsa sau Revelatia, nu e ceva inspaimantator, e mai mult ziua Judecatii divine, cand Dumnezeu va decide sa judece aceasta lume violenta. Iar oamenii care vor avea parte de aprobarea Sa, se pot bucura in pace pe pamant.

| Mclaren12 a răspuns:

Ești obsedat de apocalipsă? N-o să existe nicio apocalipsă decât dacă o să o creeze evreii cu vreun război nuclear. Dacă o să luați în serios toate basmele bibliei o să ajungeți să gândiți de parcă abia ați fi venit de pe altă planetă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fii atent de ce, dumnezeu intr-o zi, va judeca tot, toti oamenii, sfarsitul lumii este judecata lui dumnezeu, cei care au crezut in hristos, vor merge in rai, si cei care l-au respins pe hristos vor merge in iad, dar isus te iubeste si te asteapta

| Mclaren12 a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa ajungi in iad ca ai scris Cristos si Dumnezeu cu litera mica.

| Dan193 a răspuns:

Oamenii trebuie sa vanda bunchere, conserve, aparate de reciclat oxigen, etc

| Curious1010 a răspuns:

Dumnezeu nu da nici o apocalipsa, ne-o dam noi prin actiunile pe care le avem fata de tot ce ne inconjoara.