| anonim_4396 a întrebat:

De ce foile din biblie sunt subtiri si transparente?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Ca să te poți șterge mai bine cu ele la fund.

4 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Tiparirea pe foi subtiri este cu mult mai SCUMPA decat pe hartie normala iar hartia costa cu mult mai mult ca hartia de carte normala.
Hartia este mai subtire pentru ca pe hartie normala ar cantari cateva kilograme o Biblie si ar fi foarte groasa.

| IMPERO a răspuns:

Subtiri, sa fie cat mai usoara si mai putin voluminoasa. Transparente, pentru ca sunt subtiri.

| Algo098 a răspuns:

Pentru economie de hartie (pret mai mic) sau pentru a micsora dimensiunile cartii.

| Irinel15123532 a răspuns:

Nu toate sunt asa, am intalnit si eu biblie de genul acesta, dar sunt destul de rare. Dar nu textura foilor este importanta, ci cuvintele din ea, invatatura Domnului Iisus.