| anonim_4396 a întrebat:

De ce ii pune Dumnezeu pe oameni sa ucida si sa vandalizeze templele hinduse din Orientul Mijlociu?

13 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Inainte de '89 cei care puneau intrebari iritante si fara dovezi erau numiti AGITATORI, gunoaie umane.
Acum intrebare la intrebarea ta: UNDE ai auzit sau citit TU ca Dumnezeu indeamna oamenii sa vandalizeze templele hinduse? DOVADA sau esti doar o AGITATOARE. P.S. Daca esti PAGANA - hindusa spune-ne si noua sa stim de ce te intereseaza religiile hinduse, CRIMINALE asemenea celor care se inchina lui Visnu, Kali, samd. am mai citit si noi cate ceva din domeniu si sa-ti intelegem intrebarile. P.S. 2 Parca in Pakistan si India sunt omorati crestinii, nu hindusi.

| ania a răspuns:

La cine și ce te referi exact?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eliminarea concurentei

Răspuns utilizator avertizat
| LPCTSTR a răspuns:

Dzeu ii pune?! Sau cre(s)tinii terminati de viata si orbiti de prostie si minciuni?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Ce crestini?! Musulmanii distrus temple...

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Paranteza era pentru caul general, opinia mea, iar fara paranteza ma adresam doar fanaticei.

| Panamax a răspuns:

Din cauza ca zeul evreilor avea probleme la mansarda.
Scrie in Biblie. Exod 34:13. Dimpotrivă să le dărîmaţi altarele, să le sfărîmaţi stîlpii idoleşti şi să le trîntiţi la pămînt idolii. Să nu te închini înaintea unui alt dumnezeu; căci Domnul se numeşte gelos, este un Dumnezeu gelos.
Zeul intrunea cele 8 semne care dovedesc ca nu era intreg la cap.
1. Avea senzaţia că toată lumea are ceva cu El.
2.El avea intotdeauna dreptate
3.Nu ii placeau oamenii si nu ii placea compania lor.
4.Inventa chestii
5.Stari de spirit alternante
6.Auzea si vedea lucruri pe care alţii nu le vedeau şi nu le auzeau
7.Era obsedat de o persoana, de Iacov
8.Lipsa de empatie, suferinta oamenilor nu-i provoca nicio reactie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar am o lista lunga de lucruri care vreau sa le intreb, dar sa nu mai dau in idei extreme. La o intrebare pusa aiurea, accept sa fiu corectata dar la agresivitate pot doar sa plang, si nu consider ca am fost eu cea agresiva. Daca am incurcat ceva poti sa-mi spui unde e corect cum, dar cand incepi sa ma ataci pe mine, eu sunt un om care raspund la asemenea semnale. Dar sunteti unii care va bagati in seama pentru razboi. Si da am patit-o de fiecare data ca ce singura sun eu in lupta cu nu stiu cine, ca mi se declara razboi si probabil nu razboi cautam, si asta pot sa fac sa ma plang ca-s o "virgina de 30" care-mi pierd viata observand lumea, ca razboiul asta nu ma lasa sa am un partener de viata, probabil daca aveam nici nu-mi pasa de lumea asta. Dar nu am unde sa-mi pun sentimentele, consider ca este uman. Si nu caut nici un iubit nici unde la varsta asta, si nu vorbesc de dragoste, dar unii pare ca au capul plin cu dragoste cand zic eu ceva. Nu am venit pe site asta cautand razboiul care l-am primit de la vorbitorii de tagalog pe un mmorpg chinezesc, si nu ma intereseaza absolut deloc cine erau cei care nu vorbeau tagalogu. Nu am venit sa imi plang de mila pe aici, dar asta ma faceti, si-mi este mila de mine insami cand faceti acest razboi. Acuma s-o iau pe rand si eu? De ce este acel "cult" agan? Ce este pagan? De ce am folosit eu cuvantul hindus sa explic? Ce este "hindus" vine de la Sindh un stat in pakistan, in india se invata la istorie ca toata tara aia a iesit din acel stat, care este fals. Petra este un templu hindus distrus de dzeu de unde s-a scos o piatra sacra, sunt o serie de locuri "blestemate" care cica dzeu le-ar fi distrus, printre care si babilonia, sunt dravidieni, o civilizatie si rasa umana din sudu indiei, care a fost ingropata in istorie falsa care s-a intamplat doar in scris. Nu stiu de ce m-a facut dzeu sa mananc bataie in acest razboi, de ce nu putea sa faca pentru mine un partener sa fiu cu el, m-a facut sa am sentimente ca orice om, si sa fiu singura cu sentimentele mele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar am o lista lunga de lucruri care vreau sa le intreb, dar sa nu mai dau in idei extreme. La o intrebare pusa aiurea, accept sa fiu corectata dar la agresivitate pot doar sa plang, si nu consider ca am fost eu cea agresiva. Daca am incurcat ceva poti sa-mi spui unde e corect cum, dar cand incepi sa ma ataci pe mine, eu sunt un om care raspund la asemenea semnale. Dar sunteti unii care va bagati in seama pentru razboi. Si da am patit-o de fiecare data ca ce singura sun eu in lupta cu nu stiu cine, ca mi se declara razboi si probabil nu razboi cautam, si asta pot sa fac sa ma plang ca-s o "virgina de 30" care-mi pierd viata observand lumea, ca razboiul asta nu ma lasa sa am un partener de viata, probabil daca aveam nici nu-mi pasa de lumea asta. Dar nu am unde sa-mi pun sentimentele, consider ca este uman. Si nu caut nici un iubit nici unde la varsta asta, si nu vorbesc de dragoste, dar unii pare ca au capul plin cu dragoste cand zic eu ceva. Nu am venit pe site asta cautand razboiul care l-am primit de la vorbitorii de tagalog pe un mmorpg chinezesc, si nu ma intereseaza absolut deloc cine erau cei care nu vorbeau tagalogu. Nu am venit sa imi plang de mila pe aici, dar asta ma faceti, si-mi este mila de mine insami cand faceti acest razboi. Acuma s-o iau pe rand si eu? De ce este acel "cult" agan? Ce este pagan? De ce am folosit eu cuvantul hindus sa explic? Ce este "hindus" vine de la Sindh un stat in pakistan, in india se invata la istorie ca toata tara aia a iesit din acel stat, care este fals. Petra este un templu hindus distrus de dzeu de unde s-a scos o piatra sacra, sunt o serie de locuri "blestemate" care cica dzeu le-ar fi distrus, printre care si babilonia, sunt dravidieni, o civilizatie si rasa umana din sudu indiei, care a fost ingropata in istorie falsa care s-a intamplat doar in scris. Nu stiu de ce m-a facut dzeu sa mananc bataie in acest razboi, de ce nu putea sa faca pentru mine un partener sa fiu cu el, m-a facut sa am sentimente ca orice om, si sa fiu singura cu sentimentele mele.
(uitasem sa postez, ramasese in fila)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca a aparut de 2 ori n-a fost intentionat. era deschis cand am inchis o alta fila.

| Stropdeploaie a răspuns:

Sint tare curios.Ce Religie ai? Esti cumva musulmanca?