| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce il fac crestinii pe zeul iudeu pampalau? Deci nu poate sa protejeze Bucurestiu, asa ca trimite sfintii? https://ziare.com/......or-1706111

4 răspunsuri:
| Endita4689 a răspuns:

Majoritatea întrebărilor tale conțin erezii. Bine că nu ai trăit pe vremea Inchiziției.
Părerea mea umilă este că Sfinții mijlocesc rugăciunile oamenilor către Dumnezeu. Este mai puternică rugăciunea dacă se roagă și oamenii și sfinții. Iar Dumnezeu le ajută. Știe El Bunul pentru ce se întâmplă toate.

Răspuns utilizator avertizat