| Steregoi a întrebat:

De ce îngerii nu se mai materializează in oameni?

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ingerii au nenumarate actiuni sub chip uman dar asta nu face ca noi sa putem ai recunoaste. Totusi aceasta oportunitate nu cred ca o au decat ingerii lui Dumnezeu, ingerii lui satana nu cred ca au aceasta posibilitate.

Răspuns utilizator avertizat
| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Ingerii pot face orice doar cu voia Lui D-zeu. Daca D-zeu nu vrea acest lucru nu-l fac.

| Steregoi explică (pentru r3r3r3r3r3r3):

Pentru ca negura sa acopere la maxim pamantul.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru Steregoi):

Satan nu va castiga niciodata, stai calm, mai e putin pana la sfarsitul acestui conflict, timpul din urma a si sosit.