| raMLesS a întrebat:

De ce înjură crestinii? Sunt ei posedati de diavoli?

Răspuns Câştigător
| wpetterssone a răspuns:

Creștinii înjură nu pentru că sunt posedați de diavol, ci pentru că așa aleg ei. Dar tu ști că cine înjură îl renegă pe Dumnezeu și i se închină Diavolului?

| raMLesS explică (pentru wpetterssone):

Steregoi a zis ca diavolul insufla ganduri si noi acceptam daca sunt bune sau nu, deci daca injuri esti pe mana diavolului.

| Hammurabi a răspuns (pentru raMLesS):

Alții, de aici de pe site, ar zice că dacă asculți ce zice Steregoi, ești pe mâna diavolului. laughing
(BTW, diavolul poate insufla gânduri bune? laughing )

5 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ei injura de sfinti; ca doar pentru pacatosi s-a intrupat isus si pe e ii iubeste si vrea sa ii salveze.winking laughing laughing laughing Ai auzit tu crestin sa injure:. utisatanul mati, sau. uti iadul gurii tale!?

| raMLesS explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Ei injura de cele sfinte "-ti biserica ma-tii laughing -ti anafura ma-tii azi si maine, -ti ceara ma-tii, -ti Dumnezeu ma-tii, te-n Cristosii ma-tii" laughing laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru raMLesS):

Dar stii pentru ce fac asta!? Pentru ca ei stiu cel mai bine ca toate scrieril religioase sunt minciuni, iar vorbele lor merg pe pustiu.