| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce Iisus a avut nevoie de 40 de zile ca sa-i convinga pe apostoli ca a inviat?

22 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sunt două intervenții pe tema ta, la o altă postare, de ce?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-ai facut curios ce te impinge sa pui 1000 de intrebari despre religie? Daca erai pocait hai ca intelegeam dar nu esti Deci wtf?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cred ca esti si mai plictisit ca mine laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns:

In biblia ebraică se pare ca numarul 40 are o semnificație anume. potopup a durat 40 de zile si 40 de nopți.noe a aștepta 40 de zile după ce a văzut vârfurile munților pentru a elibera un corb. spionii care au iscodit Canaanului au așteptat 40 de zile.samd

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Jesus a povestit 40 de zile a rămas 40 de zile după înviere etc.autorii noului testament doar au urmat tiparul.

| Antisistem11 a răspuns (pentru Antisistem11):

A postit