| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce Jesus nu a respectat porunca cu ''Sa iti cinstesti parintii''?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.bibliaortodoxa.ro/carte.php?id=35&cap=2Citește versetele 1-4! Pe atunci așa se vorbea.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu a certat-o, doar a zis că încă nu este vremea să se facă cunoscut.

| Antisistem11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa nu o mai da la intors.nu a zis nimeni ca a certat-o ideea întrebării era ca nu i-a oferit cinstea cuvenită unei mame. punct

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns:

Dacă ai citit biblia cu siguranta ai citit si asta.ioan 2:4"femeie ce am eu a face cu tine? Ti se pare ca si a cinstit mama folosind aceste cuvinte?

| alidenbealidenbi a răspuns:

Isus si-a cinstit parintii. Chiar si de pe stalpul de tortura Isus s-a ingrijit ca mama lui Maria sa ramana in ingrijirea apostolului Ioan.

| alex598 a răspuns:

Nu vad de ce ai spune ca nu a respectat-o.