| Meme10Memu a întrebat:

De ce judeca credincioșii pe necredincioși știind că nici credincioșii nu primesc nimic special de la vreun Dumnezeu?

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Noi doar va informam, iar daca voi intelegeti gresit, nu este vina noastra.

| AlexSalutir a răspuns:

Pentru ca asa este dat! Credinciosul aduce cuvantul lui Dumnezeu dar el nu stie de acest necredincios ca poate trebuie sa treaca printr-o experienta de viata ca sa ajunga la credinta. Dumnezeu da la fiecare un test pe care trebuie sa il treaca iar daca nu, acesta nu o sa fie constient si nu o sa aiba motiv sa se schimbe si sa fie credincios. Si omul trebuie sa fie tradat de prieteni ca sa fie constient ca nu oricare isi merita locul, omul trebuie sa fie inselat de jumatatea lui ca sa fie constient ca trebuie trebuie sa fie mai selectiv in functie de "" si ca nu orice zboara se mananca, orice om trebuie sa cada la pamant ca sa isi dea seama ca nici-o valoare materiala si financiara nu o sa il faca fericit daca nu are o persoana pe care sa o/il iubeasca, sau daca nu il are pe Dumnezeu. In viata trebuie sa trecem prin cateva etape ca sa ne
putem echilibra, mai repede sau mai tarziu asta in functie de educatia pe care am primit-o. Parerea mea este ca intodeauna trebuie sa asculti si sa nu fi ignorant "indiferent de decizia pe care o iei tu" cel putin macar ai ascultat si nu ai avut nimic de pierdut dar sigur ai mai mult de castigat din asta.