| GigelVecinuDeLa3 a întrebat:

De ce le da Dumnezeu puteri supranaturale unor oameni?
http://www.jurnalul.ro/......613465.htm

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Crestinismul nu vad ce ne poate oferi in aceasta situatie, in timp ce panteismul pare sa ne ofere mai multe informatii.
Daca admitem ca Dumnezeu este Natura, punct de vedere panteist, atunci putem sa admitem si ca ea, Natura, ofera in mod aleatoriu "puteri paranormale".
Asa cum un uragan doboara un copac, dar nu il doboara cu un anumit scop.
O situatie inca necunoscuta, favorizeaza acest fenomen.
Abilitatile mintii sunt nelimitate. Fie admiti ca toti avem aceste abilitati adormite in adancul nostru, (unii le trezesc la viata, altii nu) fie admiti ca Natura este mai generoasa cu anumiti oameni.

| Inferno a răspuns:

Stiintific nu vad cum ai putea provoca fenomenul de ardere cu puterea mintii.Este cel mai ilogic lucru.

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno a răspuns (pentru GigelVecinuDeLa3):

Asta este putin mai logic. Putem spune ca au abilitati magnetice. Poate o anomalie sa duca la asa ceva? Nu cred.
Oricum, e tot ceva de genul asta.

| RAY a răspuns:

Eu nu cred pana nu vad cu ochii mei mai ales ca am posibilitatea sa vad cu ochii mei vb de ceva care poate fi dovedit in fata ochilor tai oamenii de stiinta ce au spus? sau e doar basme nu cred ca stiinta nu sar interesa de asa ceva in fine vrajeli

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punct de vedere religios santeti atat de departe de subiect si totul e atat de simplu incat nu ma mai obosesc sa dau esplicatii.le veti gasi singuri, fiindca santeti teligenti.cred.daca nu santeti, eu am o vorba; cine e prost...sa moara.fiindca oricum face umbra pamantului dijiaba.

| charonmario a răspuns:

Tu asa crezi ca da Dumnezeu puterea asta eu nu as crede asta ci satana da puterile de orice fel documenteaza-te

| 1997biju a răspuns:

Adevarul e ca hristos prin oameni astia ne arata ca exista si ne ajuta sa fim credinciosi ne da sparanta anainte ca sfarsitul zilelor sa se apropie
deci apropiativa de dumnezeu si beti sangele lui citii catrea si respectati intelesul celor 10 porunci

| CessuMysto a răspuns:

Puterile supranaturale nu vin de la Dumnezeu, ci de la cel de jos!
Ala le da un dar absolut incredibil unora pentru ai face sa creada si pe ceilalti ca si oamenii sunt inzestrati cu ceva mai presus decat Dumnezeu.
Puterile astea vin de la Diavol ca sa ne indepartam de cel bun.

Răspuns utilizator avertizat