| mentholinks a întrebat:

De ce le pasa unor atat de mult de ceea ce cred altii despre anumite subiecte gen Dumnezeu, sex, moarte si ii judeca in functie de asta?

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Le pasă; și ție îți pasă, dacă vrei să fii sincer și să recunoști. Așa este construită societatea, așa este viața. Niciodată nu a fost pace pe pământ. Pe lângă luptele fizice, a existat mereu și o luptă a ideilor.

| RAY a răspuns:

Ca multi au prejudecati,erori congitive, dogmatici, ignoranti, limitati, cred ca am descris foarte bine https://www.descopera.org/erorile-cognitive/

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mie nu-mi pasa, dar daca incearca sa-mi spuna mie cum sa-mi traiesc viata ii calc pe cap.

| Theo94 a răspuns:

Depinde de mediul in care a crescut (familie, prieteni, etc), acolo ii s-a format un anumit tip de gandire.

| Uvox a răspuns:

Este vorba de cat de "alături cu drumul" esti si cat de mult încerci să raspandesti :bezna" sau inepții.
Daca ceri scoaterea evolitionismului sau orice tine de știință ca sa bagi orice religie, eu unul ma declar impotriva ideii si actioneze ca atare.
În rest poti sa crezi ce vrea mușchiul tau.