| mentholinks a întrebat:

De ce ma uraste Dumnezeu?

12 răspunsuri:
| Anonimgirltpu a răspuns:

Dumnezeu nu uraste. Problema este la tine, nu la El.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu te uraste, tu esti singura persoana din lumea asta care te cunoaste cu adevarat (sau poate sa te cunoasca) si singura care poate sa te judece in acest fel.

Sigur ai avut o experienta nu prea placuta, si ai spus asta.

| LPCTSTR a răspuns:

"Nu te uraste, a uitat sa te iubeasca"

| CostinAlamariu a răspuns:

Tu ti-ai vazut istoricul intrebarilor si raspunsurilor? Daca da atunci nu mai am nimic de adaugat.

In orice caz Dumnezeu nu te uraste. Tu Îl urasti pe El prin mandria ta, egoismul tau, superficialitatea ta si lipsa completa de smerenie si dorinta de a-L cunoaste.

„Dumnezeu celor mândri le stă împotrivă, iar celor smeriţi le dă har" (Iacov 4:6)

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In fata lu Dumnezeu suntem cu toti egali. Dumnezeu nu uraste pe nimeni ci incearca sa te aduca pe calea ceea buna.

| StrongHeart a răspuns:

Te iubeste nespus de mult.Esti iubit, ai incredere in ce iti spun.
Doar ca uneori in viata, o luam la drum singuri si uitam de Hristos, ne departam astfel singuri de El.
Mie mi-a raspuns chiar dupa ce il suparasem in multe feluri si mi-a dat viata cand credeam ca sunt destinat mortii.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Dumnezeu este iubire, nu urăște pe nimeni, si îndelung răbdător dând răgaz celor indeciși sa se pocăiască.

| Green66 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Iubește atât de mult încât anumitor copii le dă boli incurabile, probabil ăsta e felul Lui de a-și arăta iubirea... așa că îi ia la El de la vârste fragede.

| badpanda a răspuns:

Poate ti-a citit postarile pe TPU.

| marinaru777 a răspuns:

Nu Dumnezeu te uraste asta e o minciuna sa te indeparteze. Trecem prin greutati datorita pacatelor, sunt si incercari daca te aproprii de credinta.

| Adrianksy a răspuns:

Salut mentholinks

Dumnezeu nu uraste pe nimeni, tu trebuie sa ii dai voie sa Intre in inima ta, nu te teme, urmeaza-l pe Domnul nostru Iisus, in viata trecem tot timpul prin incercari, grele/usoare ca sa Ii dovedim daca chiar il iubim. Fi tare!

| EliseiCarmelusa a răspuns:

Și pe mine mă urăște.