| AvalohAlyn a întrebat:

De ce moartea e așa de "la orice pas"?
E foarte trist lucrul asta.
Nu credeți?

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu neapărat. Depinde cum privești lucrurile. Noi suntem aici pentru a experienta atât nașterea cât și moartea. Dar când vei înțelege că ceea ce este cel mai important este dincolo de acest corp, vei privi diferit lucrurile.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu mi se pare trist. Sunt bucuros ca moartea exista. Daca n-ar exista am fi obligati sa suferim vesnic pe pamantul asta in viata asta. Moartea ne da sens vietii.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

In Biblie scrie in cartea Proverbe:" Mai bine intr-o casa de jale decât intru- na de distracție, pentru ca acolo vei vedea sfârșitul oricărui om". Si văzând ce ajungem fiecare din noi, vom medita la lucrul acesta si vom căuta sa trăim ca si când am putea murii oricând. Insa acest lucru va aduce o schimbare in noi devenind mai buni, mai plini de compasiune fata de ceilalți si fata de animale.

| Algo098 a răspuns:

Toate lucrurile au un sfarsit, nimic nu e vesnic, deci e normal sa fie asa.