| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce nu a daramat potopul marea piramida din Giza?

85 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Au ridicat-o extraterestrii cu propulsoare care mergeu pe untdelemn adus de la ortodocsi, duh rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns:

Ca sa nu zici ca D-zeu nu da doi bani pe operele de arta, din snobism.

| RKBlue a răspuns:

Ai fost macar la scoala?
Se stie ca piramidele sunt construite de extraterestrii de pe planeta Xor'ca(xorcii). Acestia poseda o tehnologie foarte avansata, asa ca atata timp cat au fost pe pamant, piramidele si constructiile lor nu au patit nimic.

Din pacate, odata ce planeta lor a fost distrusa(Marea Lumanare Cereasca s-a stins si planeta lor a cazut in gol...) au trebuit sa se retraga caci nu mai aveau energie cosmica.Ei sunt inca in cautarea energiei cosmice pe o noua planeta, pe care sa o numeasca casa.

Ca sa revin la subiect, dupa ce au plecat, piramidele au ramas neaparate de fortele naturii si ale oamenilor.
Ei au plecat cam prin 1000iH, deci potopul trecuse demult.
Date despre ei gasesti si in Biblie si in Coran, dar trebuie sa stii cum sa le interpretezi.

Doamne, parca tara asta se duce in jos...Nu mai aveti pic de cultura generala!

P.s Atunci cand xorcii se vor intoarce, ne vor duce pe noua lor planeta si vom primi nemurirea.Asta pentru a ne indeplini misiunea pentru care am fost creati:sclavi si animale de companie.

(A se lua in considerare ca postarea de mai sus este un pamflet, deci trebuie tratat ca atare)

Răspuns utilizator avertizat
| RKBlue a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ġgantija era un centru de crescut sclavi, nu un templu...
Sunt trist ca unii oameni chiar vor sa distruga istoria cu cercetarile si descoperirile lor...

Răspuns utilizator avertizat
| RKBlue a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Era exclusiv o piata de sclavi.
Pe pamant nu au construit decat 3 temple.
Unul a disparut.Nimeni nu l-a gasit, nu se stie unde e.
Al doilea a fost distrus de xorci cand au plecat(prea multe secrete care ar fi ajutat oamenii)
Al treilea a fost distrus de oameni cam prin 1200 dH.Mai exact de crestini...

DAR cand vor veni inapoi, oamenii vor fi dusi departe si va fi creata o noua rasa.
Singurii care nu vor pleca sunt cei care au sange extraterestru si cei care ii vad pe maestri. Daca ai vazut navele spatiale esti bine.Sunt peste tot, Trebuie doar sa iti deschizi inima si le vei vedea...

P.s.
Sunt sigur ca cei mai multi sclavi au trecut prin mana persoanelor religioase...
P.p.s
In legatura cu ce am scris mai sus...Cred ca am fumat prea multlaughing

| Meme10Memu a răspuns (pentru RKBlue):

E ca si cum ai intreba ce s-a intamplat cu o furnica cu mii de ani in urma si te minunezi. rolling on the floor

Lasa balta istoria laica scrisa. Biblia e pe primul loc.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Confunzi lucrurile.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu stii ce zice Biblia.

| sanboss a răspuns (pentru RKBlue):

Date din Biblie despre ce vorbesti? serios! cred ca tu confunzi BIBLIA cu CABALA OCULTA

| RKBlue a răspuns (pentru sanboss):

Este un pamflet.
Am si scris mai jos...

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asta inseamna ca Biblia e conforma cu realitatea. rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, si poti sa ai ceva impotriva? Daca ai ceva impotriva poti schimba ceva? Nu. Aceste lucruri se intampla oricat de mult ar evolua stiinta.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Poti insa nu poti sa le faci sa dispara.

Răspuns utilizator avertizat
| sanboss a răspuns (pentru RKBlue):

Iertaciune maestre

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu va fi si iti spun motivul. Religia este incercarea omului de a explica lucruri pe care nu le cunoaste si cum omul nu va ajunge niciodata sa cunoasca tot ce exista religia va continua sa existe la infinit. Asta scrie si in Biblie.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Copiii sunt indoctrinati de mici ca Dumnezeu nu exista. De ce le bagati pe gat la copii teoria evolutionista?

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Sarbatoarea Craciunului este de fapt considerata masa lui Cristos. Termenul englezesc Christmas inseamna masa lui Cristos amintind de cina domnului si a fost introdusa in anul 1038 d.Hr.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Christmas

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Exista Dumnezeu, Cel care face sa conlucreze cele patru forte fundamentale. Tu nu vezi ca eu sunt mai informat decat tine?

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Vorbesti despre ce nu stii.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Natura e creata de Dumnezeu baiete.

| sierra1 a răspuns (pentru Meme10Memu):

"Exista Dumnezeu...Tu nu vezi ca eu sunt mai informat decat tine?"

cu asta ne-ai inchis pe toți, nu mai avem replici!

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Natura e creata si intretinuta de Dumnezeu. El face sa creasca plantele, sa se reproduca oamenii, vietuitoarele.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dumnezeu sustine tot universul baietas.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cerul e universul baietas. Cand privesti cerul senin vezi universul.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cand a fost scrisa Biblia nu exista cuvantul univers. Insa din continutul Bibliei si ce ti-am zis mai inainte reiese ca se refera la univers. Dumnezeu insusi spune ca a facut universul. Citeste cartea biblica Iov si nu numai.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Compilatia biblica nu spune ca Dumnezeu a facut din nimic cerul si pamantul. Nu spune ca erau nori. Dumnezeu a facut din elementele pamantului pe Adam. Dupa ce a constituit structura a dat duh de viata lui Adam. A luat coasta din Adam pentru ca femeia sa fie legata de barbat si la originea ei. A luat o coasta si din ea a crescut corpul Evei. Lui Adam i-a facut o alta coasta in loc. Se subintelege.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ii da omului capacitate de gandire ca sa faca papusi.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Insa cerul exista pe timpul cand a fost scrisa Biblia. Limbile s-a schimat insa intelesul a ramas acelasi.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, Dumnezeu ii da omului capacitate de gandire sa faca bomba atomica pentru ca omul doreste asta si Dumnezeu ii satisface dorinta. Libertatea de alegere e ceva mai complex decat ruleta loto.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pamantul are un peisaj al cerului, daca ai sta pe Soare ai vedea alt cer adica pozitie diferita a corpurilor ceresti. Daca te duci in Ungaria vezi alta pozitie a stelelor pe cer si astfel vorbim de mai multe ceruri. Vezi ca unele traduceri dar majoritatea spun Dumnezeu a facut cerul si pamantul. Dar nu-i bai ti-am aratat ca oricum e corect.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Daca chiar vrei Dumnezeu iti da putere sa cauti dar si daca alti oameni te lasa.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pentru ca nu au cautat mai mult atunci sau nu au mai apucat pentru ca au murit.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Vidul cosmic e mai mult decat materia. Ceva pune in miscare materia. Daca ar fi doar gravitatia corpurile ceresti ar sta in loc suspendate datorita gravitatiei dintre ele. Asadar putem vorbi de o energie a vidului sau ceva care le pune in miscare. Materia e energie concentrata a vidului. Ceva concentreaza energia vidului. Imagineaza-ti vidul fulgi de zapada iar corpurile ceresti bulgari de zapada. Pentru ca Dumnezeu e o fiinta total diferita de om sub aspect fizic. Dumnezeu e foarte mic si in acelasi timp foarte mare ca sa-L putem vedea.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ceruri pentru prosti si cer pentru destepti. E un singur infinit.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

De ce crezi ca ascundeau inchizitorii Biblia? Pentru ca stiau ca oamenii ar intelege altfel decat ei Biblia. Acolo nu scrie ca pamantul e centrul universului. Ei au confundat pozitia simbolica a pamantului cu pozitia fizica a pamantului. Nu scrie nicaieri in Biblie ca pamantul e in centrul universului sau in centrul sistemului solar. Insa lasa sa se inteleaga ca pamantul e unic in univers sau ca Dumnzeu acorda o atentie speciala pamantului.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

In unele traduceri scrie cer iar in altele ceruri. Doar tu dai importanta la asta.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu inchizitorii au scris Biblia ci doar au interpretat-o gresit.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dumnezeu a pus in om setea de cunoastere dar si capacitatea de a respecta pe cineva superior precum Dumnezeu.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu vezi ca nu o interpretez ca inchizitorii?

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cunoastere si respect. Cand au mancat a fost ca si cum au vrut sa cunoasca aruncanduse in gol de pe o stanca nerespectand pe Dumnezeu cu legea Lui gravitationala.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Si eu rad dar serios. rolling on the floor Cred ceea ce spun. Tu ramai cu deznadejdea.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Unde zboara vulturii e si cadavrul adica adevarul. Vulturii sunt sectele.

Tu nu interpretezi corect.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu stii. rolling on the floor

| Helper07 a răspuns:

Tu combini doua crezuri diferite si incompatibile. Ce raspuns vrei sa primesti? Dupa biblie, cred ca piramidele au fost facute dupa potop, dupa stiinta, cred ca n-a existat potopul. Vezi, crezurile sunt incompatibile, nu poti pur si simplu sa le combini.

Răspuns utilizator avertizat
| Helper07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

De ce negi ceea ce tocmai ti-am explicat?