| Rombix a întrebat:

De ce nu aduce mai repede Dumnezeu Apocalipsa pe Pamant? Ce mai asteapta? Sa se degradeze absolut de tot omenirea?

17 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Este foarte aproape acel timp. Semnele sunt clare. Cel mai important e sa facem noi tot ce putem pentru a-i fi placuti si poate vom face parte dintre cei care vor supraviețui. Psalmi37:9-11,29,Apocalipsa7:9,13,14

| lpavel a răspuns:

Sa auda si sa afle cati mai multi cuvantul Lui ca apoi la judecata sa nu zica: Eu as fi crezut Doamne in tine dar n-am auzit de tine, nimeni nu mi-a vorbit de tine!

| mentholinks a răspuns:

Exact. Asteapta sa se degradeze de tot ca sa aiba motiv pentru a distruge omenirea. Altfel de ce ar face-o?

| RoCkKiD a răspuns:

Omenirea de acum e in cele mai bune conditii din ultimii 2000 de ani. E drept ca foarte multe din chestiile pe care voi le numiti pacate sunt publice si acceptate social dar treburile alea se intamplau intr-o masura mai mare in trecut. Crime, violuri, homosexualitate, adulter etc. chestiile astea nu au aparut o data cu societatea moderna si nu vor disparea nici cu Dumnezeu, nici cu Allah si nici cu Buddha.

| xerxes1 a răspuns:

Cand citeste postarile tale ii pare intr-adevar rau de creatia sa.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru xerxes1):

In dumnezeu e iubire, nu-i pare rau de creatia sa! in orice animal si in orice creatie a lui. El a facut cerurile, pamantul si chiar natura. Dumnezeu sa te ajute sa-l cunosti mai bine!

| xerxes1 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Astept sa-l cunosti tu mai intai.

| Mclaren12 a răspuns:

Poate pentru ca zeul evreilor nu exista?

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru Mclaren12):

Mclaren12, Dumnezeu te iubeste. Chiar acum ai facut un pacat prin ceea ce ai zis, el asteapta ca tu sa te intorci la el si sa spui "Dumnezeu exista". Ne asteapta pe toti, sa nu ne prinde nepregatiti!

| Mclaren12 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Imi aduc si eu aminte de vremurile cand eram indoctrinat, bine ca au trecut. N-am zis ca nu exista "Dumnezeu", am zis ca nu exista zeul evreilor. Este eronat sa-i spui "Dumnezeu", n-are nicio legatura, numele zeului tau este Yehova. Evident, mai are si alte nume, Adonai, Shaddai, El Elyon, Elohim (asta-i un plural, deci orice ar fi zeul evreilor, probabil erau mai multi) etc. In realitate nu exista pentru ca este evident si in biblie isi ajuta poporul ales (evreii) sa macelareasca popoare pagane, nu iubea pe nimeni in afara de evrei. De fapt doar lor le-a promis "raiul pe Pamant" de dupa "venirea lui Mesia" care nu are nici cea mai mica idee cu ce v-a bagat religia in cap.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru Mclaren12):

ORICINE VA CHEMA NUMELE DOMNULUI VA FI MANTUIT (2, 32; F. Ap.2, 21) O sa tremuram toti in fata judecatii lui Dumnezeu! Doar Iisus ne poate scapa din asta. Il negi, tu stii prea bine ca exista, mclaren. Toate fiintele si tot ce vezi, florile, pasarile, animalele, ochii, creierul ala tau cu care gandesti, totul este facut de un Dumnezeu real si viu! Dumnezeu te iubeste si asteapta sa te intorci la el, pune-l la incercare! Nu te lasa, vine moartea peste tine, te poate calca o masina, un tren si chiar Venirea Domnului! Intoarece-te la el cat mai ai timp! Te iubesc, mclaren! Dumnezeu sa ne ajute pentru ca spune " In dragoste nu este frica; ci dragostea desavarsita izgoneste frica; pentru ca frica are cu ea pedeapsa; si cine se teme, n-a ajuns desavarsit in dragoste. Noi iubim pentru ca El ne-a iubit intai."

| Mclaren12 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

"Doar Iisus ne poate scapa din asta"
Venirea lui mesia. Da boss doar că venirea lui mesia nu are nicio legătură cu ce credeți voi. Cel mai probabil venirea lui mesia o să fie un război mondial în urma căruia evreii o să-și instaureze statul global la care lucrează de mii de ani. Evreii s-au folosit de religie ca să vă spele pe creier și să vă facă ignoranți și ei conduc acum probabil toate statele lumii fără ca majoritatea creștinilor, ateilor și musulmanilor să fie conștienți de asta.
Și să știi că biblia nu este vreo sursă de înțelepciune, de fapt tot ce scrie în ea este fals și fără fundament istoric.

"Noi iubim pentru ca El ne-a iubit intai."
Îi iubește pe evrei. Doar pe ei îi ajuta să măcelărească popoare păgâne și să le ia averile. Chiar dacă biblia o dovedește, nu poți accepta asta, așa-i?

| drutzix a răspuns:

Omenirea a evoluat din toate punctele de vedere doar in mintea ta s-a degradat.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru drutzix):

Sfantul Apostol Pavel zice:Toate îmi sunt îngăduite, dar nu toate îmi sunt de folos.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Asteapta sa ne pocaim!

| NikFlorian a răspuns:

MAINE VA FII SFARSITUL LUMII! Fericit? Lumea deja este in timpul premergator Apocalipsei. Oamenii se urasc, razboaiele continua, Anti-Cristul sta sa apara.Ce mai vrei?

| YessWey a răspuns:

Apocalipsa nu a venit deoarece inca mai sunt cativa pustnici care se roaga pentru noi.
Apocalipsa va veni cand vor pune taxe in biserici.