| RAY a întrebat:

De ce nu citeste lumea biblia? Biblia care se vrea a fi cuvantul unui zeu este mai putin valoroasa decat o carte scrisa de unul care spune ca a vorbit cu dumnezeu?
In schimb dau banii pe aiureli gen Pachet Neale Donald Walsch - 10 Volume

17 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Poate ca nu toți sunt interesați de cuvântul lui Dumnezeu. Poate nu e chiar cea mai palpitanta carete pe care o poți citi.
Problema e ca cei care nu o citesc, o interpretează si o citează. Dar la fel se întâmpla si cu Gabriel Garcia Marquez, cu Dalai Lama, cu Coehlo sau alti autori populari pe Facebook.

| RAY explică (pentru regis):

Poate ca nu toți sunt interesați de cuvântul lui Dumnezeu. Poate nu e chiar cea mai palpitanta carete pe care o poți citi.

atunci de ce cred in Dumnezeu? de ce au cumparat cartea aia?

| SG1995 a răspuns (pentru regis):

Un zeu omnipotent creeaza o carte destul de speculativa, genial.

| regis a răspuns (pentru SG1995):

Nu înțeleg de ce îmi spui mie asta, raspunsul tau nu are nici o legătură cu ce am spus eu.

Răspuns utilizator avertizat
| mark2018 a răspuns:

Tu nu citesti ca esti analfabet.Lumea citeste Biblia cu B mare.
Si Dumnezeu se scrie tot cu majuscula.

Ai putea sa dai si tu o bere daca tot te invat sa scrii acum la batranete.
Pe un site serios aveai ban la primele greseli.Aici esti un soi de vedeta.
Poate pana in douazeci douazeci inveti si tu sa scrii.

| RAY explică (pentru mark2018):

Analfabet esti cand nu vorbesti o limba, eu sunt agramat recunosc asta, nu va convine i puteti scrie presedintelui romaniei care e de acelasi natie ca mine

| mark2018 a răspuns (pentru RAY):

Primul ministru pare de aceeasi natie ca tine.

| RAY explică (pentru mark2018):

Ala e roman 100%