| Aihao19 a întrebat:

De ce nu cred unii in experientele NDE(de moarte clinica,in apropierea mortii) si cauta tot felul de motive cum ca ar fi halucinatii ale creierului(ipoteza gresita total).De ce unii nu vor parca sa accepte ca experientele NDE sunt dovezi ale existentei vietii de dincoli,de apoi? Ganditi-va ca sunt unii care aud si vad tot ce spun doctorii si cei dragi de undeva de deasupra lor,organele lor fiind cedate deja dar ei simt si vad tot ce se intampla in acea camera, locatie de parca ar fi vii.Asta nu ar putea fi halucinatie clar.De ce se mint unii spunand ceva contea experientelor NDE dar atat de nefondat si gresit? Adevarul este ca experientele NDE sunt dovezi ale existentei vietii de dupa moarte.Ce parere aveti voi despre acest subiect?

2 răspunsuri:
| IvanMihai a răspuns:

Pai in momentul in care esti pe moarte nu te poti astepta ca creierul sa-ti functioneze bine!

| Postolache_Larisa_2001 a răspuns:

Pentru că lumea în care trăim încearcă să trăiasca cu ideea că viața se sfarșește la mormânt.dar fiecare dintre noi vom avea oportunitatea să trecem prin asta.dar atunci va fi prea târziu pentru uni.
Trist