| Octavian199 a întrebat:

De ce nu il putem vedea pe Dumnezeu? Daca e spirit, atunci sfantul duh ce e? Stiind ca sfant poate fi oricine vrea biserica.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E invizibil, in imginatia celor ca crede si raspunsul la orice intrebare

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Duh sau Spirit e la fel cu Stâlp sau Cruce, depinde de cei care au tradus Biblia. Dumnezeu este descris ca o lumina atât de puternica incat omul daca l-ar vedea nu ar putea sa trăiască.In Apocalipsa se spune ca pe Noul Pamant nu va mai exista Soare deoarece Dumnezeu ii va lumina.

| chuckmanson a răspuns:

Din același motiv pentru care nu putem vedea fantome demoni dragoni zâne sau alte personaje fantastice. Cred că e destul de evident.