| Vernusio a întrebat:

De ce nu ma ajuta Dumnezeu cand Il rog?

15 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dumnezeu nu e chelner.

| danay72 a răspuns:

Dumnezeu raspunde la rugaciunile care sunt in armonie cu vointa sa. 1ioan5:14

| RAY a răspuns:

Poate nu a invatat limba romana, adica pe bune de ce sa te ajute pe tine cand nu-i pasa de 7, 5 miliarde de persoane, lui i place sa faca pe vedeta sa apara in catrtofi, merele taranilor sa planga in icoane sa vindece fetele de virginitate chesti de astea

| mentholinks a răspuns:

Se stie ca foarte rar ajuta acest Dumnezeu oamenii cand acestia il roaga anumite lucruri. De obicei el intervine cica cand nu te astepti.

| oprescudorin11 a răspuns:

Daca i-ai sti Poruncile, ai sti ce sa-L rogi!~
Mie mi-a dat TOT ce i-am cerut~

| xerxes1 a răspuns:

Pentru ca te rogi la zeul gresit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte ocupat, trebuie sa mai ajute si pe altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu exista.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Pentru ca nu iti sunt atat de necesare acele lucruri sau pentru ca te rogi pentru lucruri pe care le poti face tu insuti(gen. Sa duca gunoiul).

| UNICORNGIRL12345 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Aveam 5 ani, pe bune acum!

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru UNICORNGIRL12345):

Nu conteaza varsta in situatia respectiva.

| T2LS a răspuns:

Pentru că așa crezi tu.

| LOVW a răspuns:

Tu cum te rogi? Nu citi din cartile de rugaciuni! nu o sa te ajute cu aproape nimic. Roaga-te lui Dumnezeu cu vorbele tale, nu stiu cum te rogi dar daca vrei sa imi spui te astept sa raspunzi

| citrixma a răspuns:

Roagă pe altcineva și nu mai sta cu capu în nori, chiar nu ai frate sau o soră, sau prieteni...

| UNICORNGIRL12345 a răspuns:

Trăiești în minciuna....Eu l-am rugat când aveam 5 ani sa duca gunoiul și încă nu l-a dus sad