| AvalohAlyn a întrebat:

De ce nu mai crede multa lume in Dumnezeu?

9 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Cam din aceleasi motive pentru care nu credem in Mos Craciun.

| Superior a răspuns (pentru Holiday):

Nu te plictisesti sa negi existenta lui Dumnezeu cu un argument asa banal? Nu te mai plicti sa spamezi faza cu Mos Craciun?

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru Superior):

Pentru ca oamenii nu poti fi prostiti pe termen indefinit? Pentru ca citind, cunoscand, experimentand iti dai seama ce fabulatie imensa ti s-a copt cand erai mic.
Cu Iepurasul de Paste se pune|? laughing)

| Holiday a răspuns (pentru Superior):

Banal, dar real.
Daca ceva e simplu nu inseamna ca nu e valabil.

| mentholinks a răspuns:

Ti se pare tie. N-ai vazut ce era la cuvioasa Parashcheva?

Răspuns utilizator avertizat
| 6684464 a răspuns:

Pentru ca suntem in "vremurile de pe urma"?

| Jay1 a răspuns:

Oamenii ajung să nu mai creadă în nimic plictiseala produce rezultate foarte proaste.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Din copii prosti si dusi la biserica de parinti, oamenii cresc, se maturizeaza, vad ce probleme exista si isi dau seama (chiar daca nu constientizeaza) ca zeii sunt fiinte imaginare, bune de studiat la istoria religiilor, literatura universala sau mitologie.