| AvalohAlyn a întrebat:

De ce nu mai vine odată sfârșitul ala al lumii?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că Dumnezeu este îndelung răbdător și bogat în bunătate și nu vrea ca păcătosul să moară ci vrea ca acesta să se abată de la calea sa cea rea și să se întoarcă la El.

| rapandula a răspuns:

Va veni in aproape un miliard de ani cand soarele se va mari suficient de mult cat sa faca viata de pe Pamant imposibila. Pana atunci sunt doar speculatii si nimic sigur.

| Antisistem11 a răspuns:

Mai asteapta cinci miliarde de ani ...atat se estimează că mai va exista soarele

| rapandula a răspuns (pentru Antisistem11):

Exact. Atunci soarele cel mai probabil va inghitii si Pamantul, insa intr-un miliard cel mult doua deja se va apropia atat de mult cat sa faca pe Pamant niste temperaturi imposibile vietii.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Domnul nu întârzie în împlinirea făgăduinţei Lui, cum cred unii, ci are o îndelungă răbdare pentru voi și dorește ca niciunul să nu piară, ci toţi să vină la pocăinţă."

| Byb2001 a răspuns:

Nu stiu de ce dar de abia astept

| alidenbealidenbi a răspuns:

Va veni cu siguranta si e foarte aproape.