| CRIS1980 a întrebat:

De ce nu ni se arata dumnezeu

15 răspunsuri:
| Nuvăsufăr a răspuns:

Din acelaşi motiv pentru care "?" nu se arată la sfârşitul întrebărilor tale.

| anonim4565 a răspuns:

Stii daca L-ai vedea ai muri.
stii Isus e pretutindeni...a spus cineva undeva asa nu vezi padurea de copaci
cauta si vei gasi bate si ti se va raspunde.

Răspuns utilizator avertizat
| Isabela96 a răspuns:

Pentru ca nu avem suficienta credinta

| Toluk19 a răspuns (pentru Isabela96):

Dumnezeu se arata prin faptele sale care sunt minunile, prin credinta puternica, Iisus care poate sa se arate prin vedenie! Ai Duhul sfant si credinta simti iubirea lui Dumnezeu!

Răspuns utilizator avertizat
| CRIS1980 explică:

Dar dupa ce murim si sufletul care merge in rai de ce il poate vedea presupun ca in rai il putem vedea ca el acolo e nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca nu crezi in El!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu nu este un copil ascuns dupa copac, sa ti se arate dupa ce-i descoperi ascunzisul. Numai tampenii aveti in cap...

| MariusCs a răspuns:

Poate el se arata, problema este ca poate tu stai cu ochii inchisi la propiu si figurat.

| CRIS1980 explică (pentru MariusCs):

Sti pe cineva care l-a vazut si live ma refer

| MariusCs a răspuns (pentru CRIS1980):

Deci vad ca ai un caracter empirist, nu crezi in existenta unui lucru daca nu vezi un lucru cu simturile, cazu tau ochi ca sa-l vezi live cum zici tu acolo.

| Pisi07 a răspuns:

Nu il putem vedea pe dumnezeu deoare ce el este sfant si fara de pacate si noi suntem pacatosi si daca l-am vedea am muri

| torzitza a răspuns:

Nu suntem suficient de credinciosi pentru al putea vedea