| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce nu scrie in Biblie despre piramidele din Egipt? Ca evreii au fost sclavi acolo. Cum se poate sa nu le fi vazut?

Răspuns Câştigător
| chuckmanson a răspuns:

Sau poate nu au fost niciodată sclavi în Egipt și de asta nu au știut prea multe despre arhitectura lor.

3 răspunsuri:
| Mtoni a răspuns:

Probabil că scriitorii bibliei nu au considerat că este bine să amintească realizările mărețe ale celor care i-au asuprit.

Răspuns utilizator avertizat
| chuckmanson a răspuns (pentru Mtoni):

Sau poate nu au fost niciodată sclavi în Egipt și de asta nu au știut prea multe despre arhitectura lor.