| Meme10Memu a întrebat:

De ce nu se arată Dumnezeu?

8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Este simplu, Dumnezeu ESTE AICI dar tu nu ai ochii potriviti ca sa-L vezi. Dumnezeu Duhul Sfant este de la inceputul omenirii pe Terra. Din cauza pacatului oamenii au pierdut capacitatea de al mai vedea pe Dumnezeu, corpul nostru trebuie refacut lucru mentionat si de apostolul Pavel care spune ca la REVENIREA Sa, Domnul Hristos ne va schimba corpurile ca SA-L putem vedea din nou pe Dumnezeu, dar si pentru a putea calatori prin Univers sau a capata din nou posibilitatea de a trai vesnic.

| Celcestietot a răspuns:

Omul nu îi poate vedea slava lui Iahve, deoarece este păcătos.

| Octavian199 a răspuns (pentru Celcestietot):

Serios? Dumnezeu e cam criminal, pune pe altul sa omoare.De exemplu:Omul omoara animale ca sa manance, leul omoara alte animale mai slabe, etc.

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

,,Serios? Dumnezeu e cam criminal, pune pe altul sa omoare.'' -> Nu

,, De exemplu:Omul omoara animale ca sa manance, leul omoara alte animale mai slabe, etc.'' -> Si ce? Unde a dus caderea in pacat?

| Octavian199 a răspuns:

Danut, cum arata? Daca tot il vezi, macar sa ni-l descrii si noua rolling on the floor

| Romanul86 a răspuns:

Dumnezeu e precum electricitatea nu-L vezi dar Îl poți simți.

| Meme10Memu explică (pentru Romanul86):

Electronii din electricitate pot fi văzuți dar dumnezeu ba.

| alexRo12345 a răspuns:

Are treaba